1. Anasayfa
 2. Kitap Özetleri

Hayvan Çiftliği Özet ? Hayvan Çiftliği Konusu ?

Hayvan Çiftliği Özet ? Hayvan Çiftliği Konusu ?
0

Hayvan çiftliği özet başlığı, kitabı okumak ya da yeniden hatırlamak isteyen kişiler tarafından sıklıkla takip edilmektedir. George Orwell tarafından yazılan bu kitap, oldukça eğitici ve öğretici bir içeriktir. Bu nedenle, her yaş grubuna hitap etmektedir. Üstelik, kitabın birden fazla ödüle sahip olduğu ve birçok farklı dile çevrilerek yayımlanmaya devam ettiği de verilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Hayvan çiftliği özet
Hayvan Çiftliği Özet

Haksızlığa karşı boyun eğmeyen hayvanların yaşadığı çeşitli travmaları konu edinen hayvan çiftliği kitabı, hemen hemen pek çok mağaza, online satış siteleri ve kitapçılarda satışa sunulmaktadır. Bu sayede, kitabı okumak isteyen kişilerin kitaba ulaşmaları oldukça zahmetsizdir. Siz de dilediğiniz zaman Hayvan Çiftliği kitabını okuyabilir ya da kitap okuma sitelerinden dinleme şansını elde edebilirsiniz.

Beyaz Gemi Kitap Özeti‘ne bakmak isterseniz..

Hayvan Çiftliği İçeriği

Hayvan çiftliği içeriği genel olarak iki domuzun güç savaşlarını anlatmaya devam etse de, içeriğinde birçok hayvanın yaşadığı zorlu mücadele yer almaktadır. Özgürce yaşamak isteyen hayvanlar, birlik olup yeni bir isyan girişimi gerçekleştirirler. İlk başlarda, harika bir ekip ile birlikte düşman olarak gördüğü insanları alt etmeyi başaran hayvanlar; zaman içerisinde kendi içlerinde de güç savaşı vermeye başlarlar. İşlerin bekledikleri şekilde gitmemesi ise, birlikte yola çıktıkları arkadaşlarının yarı yolda kalmasına sebebiyet vermiştir. Kitabın ana teması ise, güç savaşlarının her zaman iyi bir sonuç vermediği ile alakalıdır. Barış ve mutluluk içerisinde yaşamak isteyen canlıların; liderlik azmi olmaması gerektiği, Hayvan Çiftliği kitabında hem güzel hem de trajik bir şekilde vurgulanmıştır.

Hayvan çiftliği özet

Hayvan Çiftliği Özeti Nasıl İndirilir?

Hayvan Çiftliği kitabını, birçok internet sitesinden okumanız mümkün olduğu için; indirmeniz de ilgili linkten mümkün olacaktır. Özellikle de öğrencilerin ve küçük yaştaki çocukların, Hayvan Çiftliği kitabını okuması ciddi anlamda tavsiye edilmiştir. Bu nedenle, birçok öğretmen gelişim çağında olan öğrencilerine; öğretici ve hayvan sevgisiyle ilgili fikir sahibi olabilmeleri için bu kitabı sıklıkla önermektedir.

Hayvan Çiftliği Kitabını Oku

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir