1. Anasayfa
 2. Kitap Özetleri

Küçük Prens Kitap Özeti

Küçük Prens Kitap Özeti
0

Küçük prens kitap özeti başlıkları da son zamanlarda sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Kitap yalnızca çocukların değil büyüklerin de sıklıkla okumaya devam ettiği kitaplar arasında yerini almaktadır. Kitabın, içeriği; günümüzdeki birçok problemi de farklı bakış açısıyla değerlendirdiği için oldukça ilgi çekicidir. Bu nedenle kitabın sıklıkla okunan kitapların başında geldiğini hatırlatmakta fayda var. Hatta okullarda hocalar tarafından en sık önerilen kitaplarında başını çektiğini söyleyelim.

Küçük Prens Kitap Özeti
Küçük Prens Kitap Özeti

 

Küçük Prens Kitap İçeriği

Kitap çölde tek başına kalmış bir pilotun hikayesini anlatmaktadır. Pilot çölde tek başına kaldığı esnada, karşısına tek başına yaşayan biri çıkar. Karşısına çıkan kişi ise; küçük prenstir. Küçük prens herkesten uzak kendine ait farklı bir evrende bulunan biridir. Ayrı bir gezegende yaşayan küçük prens, pilotun yanında kalmaya devam eder. Pilot ise bu duruma bir hayli şaşırmıştır. Ancak küçük prensle arkadaşlık etmeye başladığı için, sohbetleri zaman içerisinde gelişmeye devam eder.

Bu durum ise birçok kişinin ders çıkaracağı konuların konuşulmasına sebebiyet vermiştir. Küçük prens ile adamın konuştuğu konular, herkesin bilmesi ve öğrenmesi gereken içeriklere sahiptir. Uzun sohbetlerin ardından, acıklı konuşmalar yapan küçük prens ve pilot adam; birçok kişinin hafızasına kazınmayı başararak; kitabın kahramanları arasına girmeyi başarırlar. Kitap yazarı, Antonie de Saint Exupery , Küçük prens kitabında kendi yaşadığı bir olaydan da esinlendiğini söylemiştir.

Küçük Prens Kitap Özeti

Küçük Prens Kitabının Anlamı

Küçük prens kitabının anlamı, genel olarak ön yargılar ile alakalıdır. Pilot adam, küçük prensi de yaptığı bir sohbette; çok iyi resim çizdiğini anlatmıştır. Ancak sonradan bu yeteneğini kaybettiğini ve artık iyi resim çizemediğini de söylemiştir. Bunun sebebinin ise; çok küçük yaşta, kendinden yaşça büyük insanların ona sarf ettiği sözler olduğunu belirtmiştir. Bunun üzerine kitabın konusu, çok farklı yerlere gitmeye başlamış ve bilgilendirici içerikler ortaya çıkmıştır. Bu nedenle her çocuğun küçük yaşlarda küçük prens okuması, bilgilendirici ve hayata dair tecrübeler barındırdığı için çok önemlidir.

Beyaz Gemi Kitap Özeti

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir