1. Anasayfa
 2. Kitap Özetleri

Pembe İncili Kaftan Özeti

Pembe İncili Kaftan Özeti
0

Pembe İncili kaftan özeti:  Kitabın ilgi çekici konusu, birçok kişiyi etkisi altına aldığı için;  oldukça insanın ilgisini çekmiştir. Ömer Seyfettin tarafından kaleme alınan kitap,  her yaş grubuna hitap etmektedir. Okuma yazma bilen her çocuğun pembe İncili kaftan kitabını okuması gerektiği sıklıkla tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda yaşı büyük olan kişilerin de pembe İncili kaftan kitabını severek okuduğu sıklıkla bahsedilen konulardan bir tanesidir.

Pembe İncili kaftan özet

Pembe İncili Kaftan İçeriği

Pembe incili kaftan içeriği hakkında araştırma yapmaya devam ediyorsanız, karşınıza ilk çıkan konu özeti; kitabın ana kahramanı olan Muhsin Çelebi hakkında olacaktır. Muhsin Çelebi’nin başından geçen öyküleri anlatan kitap vatan ve millet aşkıyla da yakından ilgilidir. O dönemlerde devlet adına elçilik yapacak bir kişi aranmaktadır. Ancak bu kişinin çok yiğit ve cesaretli bir kişi olması gerekmektedir. Bu cesarete sahip olan kişi ise Muhsin Çelebidir. Aranan bütün kriterlere eksiksiz bir şekilde uyum sağlayan Muhsin Çelebi, devlet büyüklerine, bir vezir tarafından önerilmiştir. Kendisini öneren vezir ise; babasının arkadaşıdır. Bu nedenle Muhsin Çelebi direk olarak aranmaya başlanmıştır.

Pembe İncili kaftan özet
Pembe İncili Kaftan Özet

Pembe İncili Kaftan Konusu

Bu kitabın konusu tamamen Muhsin Çelebi’nin yaşadıklarıyla alakalıdır. Muhsin Çelebi, Şah karşısında öyle bir duruş göstermiştir ki; bütün bunları herhangi bir karşılık beklemeden gerçekleştirmiştir. Bu nedenle Muhsin Çelebi’nin devlet büyükleri tarafından bu davranışları takdirle karşılanmıştır. Muhsin Çelebi, bunun yanında vatana duyduğu yoğun sevgiden dolayı, sonuna kadar mücadele etmiş ve çok büyük başarılar göstermiştir.  Muhsin Çelebi’nin devlet için yaptığı önemli çalışmalara konu edilen pembe kitabın, özellikle birçok konuda da önemli mesajlar verdiğine tanıklık edeceksiniz. Pembe İncili kaftan kitabını okuyan kişilerin birçoğu; “içeriğinden çok fazla etkilendiğini ve Muhsin Çelebi’nin yaptığı davranışların takdir edilesi olduğunu” söyledikler kitapla ilgili bilgiler arasında yer almaktadır.

Pembe İncili Kaftan kitabı 96 sayfadır.

Ömer Seyfettin Hikayeleri..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir