1. Anasayfa
  2. Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası


Bu gizlilik politikası ile BilginVarMi.com üzerinden kullanıcıların BilginVarMı’da bulunan kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması düzenlenmektedir.

Kullanıcıların kişisel bilgileri, adı – soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi, T.C kimlik numarası gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi olup, bu gizlilik politikasında “kişisel bilgiler” olarak anılacaktır.

BilginVarMı kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

BilginVarMı, kişisel bilgilerin ve BilginVarMı kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır. BilginVarMı bu amaçla, başka programlar kullanabilir. Ancak, BilginVarMı tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin almasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, BilginVarMı’nın bu sebeple herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine erişmesi ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, BilginVarMı haricinde sadece kullanıcı tarafından ulaşılabilir ve bu bilgiler yalnız kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler BilginVarMı tarafından da güncellenebilecektir.

BilginVarMı, kişisel bilgileri ölçümleme çalışmaları, reklam, tanıtım, pazarlama ile sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceği ve iş ortaklarıyla paylaşabileceği gibi BilginVarMı tarafından sunulan hizmet kalitesinin arttırılması ve site faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla da kayıt altına alınabilir ve kullanabilir.

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen istekler, talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir.

Kullanıcının kişisel bilgileri; gerçekleştirilen işlemlerde gerekli görülmesi halinde, sürecin hızlandırılması ve kullanıcılar arasındaki iletişimi sağlayabilmek amacıyla işleme dahil olan diğer kullanıcı ile paylaşılabilir.

BilginVarMı, internet sayfasını kullanan kullanıcıların istatistiksel bilgilerini, teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Kullanıcılar isterse, bu dosyayı engellemeye yönelik tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

BilginVarMı internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı, BilginVarMı gizlilik politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.