1. Anasayfa
 2. Kitap Özetleri

Ömer Seyfettin Hikayeleri Kısa

Ömer Seyfettin Hikayeleri Kısa
0

Ömer Seyfettin hikayeleri kısa tarzında başlıklar özellikle de çocuklu aileler tarafından sık sık araştırılmaktadır. Ömer Seyfettin, Türk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından bir tanesidir. Genel olarak çocuk hikayeleri yazmaya devam eden Ömer Seyfettin kitapları büyükler tarafından sıklıkla okunmaktadır. Ömer Seyfettin’in en bilinen hikayeleri ise şu şekildedir;

Ömer Seyfettin Hikayeleri Kısa

Yalnız Efe

Yalnız Efe, Ömer Seyfettin hikayeleri söz konusu olduğu zaman; ilk akla gelen masal kitaplarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Köyde geçen bir hikâyeyi konu edinen bu roman, yörük bir hocayı işlemiştir. Bu hikâyenin sonunda ise, bir intikam söz konusu olmuştur. Bu nedenle Yalnız Efe’nin en sevilen hikâye kitaplarından biri olduğu da verilen bilgiler arasındadır.

Ferman

Ömer Seyfettin’in bilinen hikayeleri arasında yer almakta olan Ferman; Padişah ve Tosun Bey ile alakalı bir kitaptır. Kitabın içeriğinde ise, genel olarak devlette olan olaylar konu edinmeye devam etmektedir. Bu nedenle, Ferman kitabının da hem büyük hem de küçükler tarafından en çok okunan kitaplar arasında yerini aldığı bilinmektedir.

Pembe İncili Kaftan

Pembe İncili kaftan kitabı da Şah İsmail ile Yavuz Sultan Selim arasında gerçekleşen bir olayı konu edinmiştir. Özellikle de tarih seven kişilerin; bu kitabı çok sevdiği verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu nedenle, Pembe İncili Kaftan kitabının; okullarda okunmaya devam ettiği de önemli bir veridir.

Ömer Seyfettin Hikayeleri Kısa

Diyet

Ömer Seyfettin’in sevilen kitapları söz konusu olduğu zaman, Diyet kitabı da ön plana çıkan kitaplar arasındadır. Kitabın ana kahramanı ise; Koca Ali olarak bilinmektedir. Kitabın ana kahramanı olan Koca Ali, bir hırsızlık yapıp başkasının hakkını gasp etmiştir. Yaptığı bu davranışın, diyetini ödemeye de mecburdur. Kitap ise; Koca Ali’nin ödediği diyeti konu edinmiş ve birçok kişi tarafından da çok sevilmiştir.

Ömer Seyfettin Kitap Özetleri

Ömer Seyfettin kitap özetleri, internet üzerinde rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz başlıklardan birisidir. Bununla birlikte, farklı aplikasyonlar sayesinde de Ömer Seyfettin’in kitaplarını okumanız mümkün olacaktır. Türk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından bir tanesi olan Ömer Seyfettin’in farklı hikaye kitapları da internet üzerinde mevcuttur.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir