1. Anasayfa
 2. Çeşitli Bilgiler

Bilimsel Makale Örneği

Bilimsel Makale Örneği
0

Bilimsel makale örneği yazmak, kolay zannediliyor olsa da biraz zahmetli bir işlemdir. Özellikle de okulunuz için bir örnek aramaya çalışıyorsanız da, yazım kurallarına eksiksiz bir şekilde uyum sağlamanız  çok önemli bir husustur. Bu sayede, herhangi bir sorun yaşamaksızın örnek çıkarmanız mümkün olacaktır. Ancak bilimsel makale yazarken, yazdığınız konuda uzman bir kişi olmanız gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Aksi takdirde, yazdığınız makalenin herhangi bir bilimsel geçerliliği olmayacak ve yayımlanmayacaktır. Ancak alanınızda uzman bir kişi iseniz, gerekli kurallara uyum sağlayarak bilimsel makale yazmanız mümkün olacaktır. Üstelik işlemlerinizi, kolaylıkla sağlamanız da gerçekleşecektir.

Bilimsel Makale Örneği

Bilimsel Makale Örneği Kuralları

Örnek çıkarmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler ise şu şekildedir;

 • Öncelikli olarak, konunuzu çok detaylı bir şekilde araştırmış olmanız gerekmektedir. Özellikle de konuyla alakalı diğer makaleleri ve daha önce yapılan deneyleri göz önünde bulundurmanız çok önemli bir husustur.
 • Bilimsel makale örneği yazmaya devam ederken, noktalama işaretlerinin doğru olup olmadığına dikkat etmeniz de çok önemli bir husus olacaktır.
 • Bilimsel makale örneği yapılırken, kesin ve net tanılar kullanmanız gerekmektedir. Bu tarz makalelerde, ihtimallerden yola çıkarak yazı yazmanız söz konusu değildir.
 • Bilimsel makale yazarken resmi bir dil kullanıyor olmanız da çok önemli olacaktır. Aksi takdirde, makalenizin bilimsel içerik olarak değerlendirilmesi de söz konusu değildir.
 • Bulduğunuz bilgileri, birbirleri ile birleştirmeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki kurallara uyum sağladığınız takdirde, herhangi bir zorluk yaşamadan; dilediğiniz konu ile alakalı bir bilimsel makale yazmanız mümkün olacaktır.

Bilimsel Makale Örneği

Bilimsel Makale Yazmak Zor Mudur?

Bilimsel makale yazmak zor mudur? Eğer yukarıda verilen kuralları eksiksiz bir şekilde uygularsanız, herhangi bir zorluk yaşamanız da söz konusu olmayacaktır. Ancak, araştırma ve derleme kısımlarında az da olsa zorluk yaşamanız söz konusu olabiliyor. Ancak, her detayı eksiksiz olarak ortaya çıkardığınızda; çalışmanızın oldukça profesyonel olacağından emin olabilirsiniz.

Ömer Seyfettin Hikayeleri ?

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir