1. Anasayfa
 2. Hayvan Bilgileri

Dünyanın En Pahalı ve Seçkin Köpekleri

Dünyanın En Pahalı ve Seçkin Köpekleri
Dünyanın En Pahalı ve Seçkin Köpekleri
0

Dünyanın En Pahalı ve Seçkin Köpekleri: Ünlüler yıllardır dünyanın en pahalı köpeklerini kucaklayarak paranın satın alabileceği en pahalı evcil hayvanları dünyaya sergilediler. Kylie Jenner’ın (söylentilere göre) 50.000 dolarlık bulldog yavrularından, Shiba Inu gibi dudak uçuklatan birçok köpeği bu listede sıralayabiliriz.

Dünyanın en pahalı köpekleri listesinin başında, 2014 yılında yaklaşık 2 milyon dolara satılan Tibet Mastifi var.

En pahalı ve birbirinden değerli beş köpek ırkını sizler için derledik. (Satın almak yerine bu ırkları sahiplenmek daha doğru bir tercih olacaktır).

Tibet Mastifi

Tibet Mastifi, Dünyanın En Pahalı ve Seçkin Köpekleri..
Tibet Mastifi

Çinli bir işadamı, lüks bir evcil hayvan fuarı sırasında 1,6 milyon dolara “Big Splash” adlı 11 aylık kırmızı bir köpeği satın aldığında Tibet Mastifi resmi olarak dünyanın en pahalı köpeği oldu.

Yetiştiricisi köpeğiyle ilgili, “Saf Tibet Mastifleri, tıpkı ulusal olarak değerli pandalarımız gibi çok nadirdir, bu nedenle fiyatları çok yüksektir” dedi. Ortalama fiyat tabii ki bir milyondan az ancak yine de fiyatlarıyla cep yakıyor. (fiyatı ortalama 2-3 bin dolar).

Akita Irkı

Akita Irkı Bir Köpek
Dünyanın En Pahalı ve Seçkin Köpekleri, Akita Irkı Bir Köpek

Akitalar Shiba Inus ile karıştırılmamalıdır. Akitaların, genellikle Japonya’dan ithal edildikleri için 800 ila 3.500 ABD doları arasında değişen daha yüksek bir fiyat etiketi vardır. İyi eğitilmiş ve gösteri yapmaya yatkın bir Akita 75.000 dolara kadar fiyatını artırabilir.

Löwchen

Löwchen Irkı
Löwchen Irkı

Küçük aslanlar” olarak bilinen bu küçük, uzun tüylü köpekler, (safkan bir köpek yavrusu için) 3 ila 10 bin dolar arasında değişen fiyatlarıyla listemizde yerini alıyor. Aynı zamanda Rönesans’tan beri popüler olan bu köpeğin asil sahipleriyle birlikte o dönemlerde çizilen resimlerde yer aldığına sıkça rastlayabilirsiniz. 19. yüzyılın sonunda nesilleri neredeyse tükenecek dereceye gelmiştir. Bu sebeple günümüzde sayıları oldukça az.

thumbnail
Önerilen Yazı
Dünyanın En Tehlikeli Yolları Hangileridir?

Dünyanın En Tehlikeli Yolları Hangileridir?

Ayrıca bu köpek ırkının bazı kronik sorunları bulunmaktadır. Bu yüzden sahiplenmeyi veya satın almayı düşünüyorsanız veteriner ziyaretlerine oldukça fazla para harcamaya hazırlıklı olun. Ancak o kadar sevimli ki, tüm bunlara değebileceğini düşünüyoruz.

İrlanda Kurt Köpeği

İrlanda Kurt Köpeği
İrlanda Kurt Köpeği

Kate Middleton, Aziz Patrick Günü’nde ünlü bir İrlandalı kurt köpeği olan Domhnall ile poz verdi. Aynı zamanda köpek, resmi İrlandalı Muhafızlar alayı maskotudur. Yakın zamanda tören görevlerinden emekli olmuştur. Ortalama olarak 2-3 bin ABD doları değeri bulunmaktadır.

Firavun Tazısı (Hound)

Firavun Tazısı
Firavun Tazısı

Muhtemelen daha önce hiç duymadığınız bu köpek türünün yüksek bir fiyatı var. Ortalama bir Firavun Tazısının maliyeti 2.000 ila 5.000 ABD Doları arasındadır. Aynı zamanda orijinal olarak Mısır mitolojisinde tasvir edilen en eski türlerden biri olduğu düşünülmektedir. Şimdi, sadece Malta’da yetiştiriliyor ve nesilleri oldukça azalmış durumda.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir