1. Anasayfa
 2. Güncel Bilgiler

Uber Taksi Nedir ? Uber Taksi Fiyatları

Uber Taksi Nedir ? Uber Taksi Fiyatları
Uber Taksi Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?
1

Uber Taksi Nedir ? Uber Taksi Fiyatları

Uber, merkezi San Francisco‘da olan, 58 ülkede, 300 şehirde kullanıcılarına hizmet veren, internet ve mobil uygulamaları da bulunan taksi ve özel şoförlü araç kiralama servisidir. Türkiye sınırları ieçrisinde sadece İstanbul şehrinde hizmet veren servis, kolay şekilde ulaşım seçeneklerinin haricinde; hem pratik, hem konforlu, hem de fiyat olarak uygun hizmet vermektedir. Öyle ki; serviste, işimi görsün seçeneğinden lüks hizmete kadar alternatif bulmak mümkündür.

Uber hizmetine internet aracılığıyla web veya mobil uygulama ile ulaşabiliyorsunuz. Uygulamayı yükledikten sonra, kendinize bir kullanıcı hesabı oluşturup, kredi kartı bilgilerinizle giriş yaparak kullanabiliyorsunuz. Uber hizmetinde malesef nakit alışveriş seçeneği bulunmamakta. Hizmeti sadece kredi kartından kuruşu kuruşuna ödeyerek alabiliyorsunuz. Bu şekilde ödemenin avantajları sizi; bozuk para yok ve zorunlu bahşiş seçeneklerinden kurtarabiliyor.

Ağırlıklı olarak mobil uygulama üzerinden hizmet veren serviste, konumunuzu belirleyerek hangi kategoride taşıma hizmeti almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Bu seçenekler belirlendikten sonra aracınız size hizmet vermek için harekete geçiyor ve size ulaşıyor. İsteğiniz doğrultusunda mobil uygulama üzerinden aracı gps ve internet üzerinden metresi metresine takip edebiliyorsunuz. Uygulama; araç size ulaştıktan sonra sistem üzerinden size bir bildirimle geldiğini haber veriyor. Aynı zamanda sizde araç size ulaşmadan önce sürücünün şoförüyle mesaj aracılığıyla bağlantı kurabiliyorsunuz ve pek çok geliştirilmiş uygulamada bunlar haricinde mevcut.

Araç sizi aldıktan ve varacağınız yere ulaştırdıktan sonra Uber sistemi ücreti sizden otomatik olarak kredi kartınız üzerinden tahsil ediyor. Üyeliğiniz esnasında kayıt olduğunuz e-posta adresine otomatik olarak anında elektronik e-fatura gönderiliyor. Böylelikle nakit derdiyle uğraşmadan kolaylıkla pek çok ayrıcalıktan faydalanmış oluyorsunuz.

Uber Taksi Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?
Uber Taksi Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?

Uber Taksi Seçenekleri:

Uber hizmetinde bütün kullanıcılara göre farklı hizmet şablonları mevcut. Dilerseniz basit olarak sadece hızlı olarak işinizi görebileceğiniz hizmetin yanı sıra, takım elbisesiyle size ulaşan sürücünün lüks aracını kiralamakta mümkün. Bu hizmetleri seçeneklendirecek olursak, şu şekilde sıralayabiliriz:

UberX veya UberGO: Normal standart araçları barındıran bir seçenek. Hızlı, güvenilir ve maliyeti düşük seçenekler isteyenler için ideal.

Uber TAXI: Daha uygun fiyat seçenekleri bulunabilen ve farklı seçenekler barındıran bir seçenek.

UberXL: Türkiye’de sadece Mercedes Vito ve Transporter araç alternatiflerini bulunduran bir seçenek.

Uber BLACK: Bu klasmanda bulunan araçların tamamı “lüks” sınıfına girenler. Üst düzey konfor seçeneğini sevenlere..

Normal Taxi: Uygulama üzerinden bildiğimiz standart taksileri de çağırmak mümkün.

UberLUX: En üst düzey ve lüks araçları barındıran karegori. Türkiye’de henüz aktif değil.

Uber Fiyatları:

Uber’in fiyatlarını hesaplamanız için çok detaylı araştırma ve hesaplamalar yapmanıza gerek yoktur. Uygulama üzerinden giriş yaparak, gitmek istediğiniz yeri belirlediğinizde; uygulama size ne kadar fiyata gidebileceğinizi gösteriyor. Bu şekilde herhangi bir sürpriz ile karşılaşmıyorsunuz.

Uber üzerinden herhangi bir yere gideceğinizde, arkadaşlarınızda seçeneğin içerisine dahil edebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızında bu uygulamayı kullanması halinde, fiyatı 4 eşit seçeneğe bölmeniz bile mümkün. Tahmini fiyatlara değinecek olursak:

Uber Taksi Fiyatları ? Uber Taksi Tarifeleri ?
Uber Taksi Fiyatları ? Uber Taksi Tarifeleri ?

Uber Taksi Tarifesi:

Uber Taksi Tarifesi
Uber Taksi Tarifesi
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. uber taksi sürücüsü olarak herkese tavsiye ediyorum. paylaşım için tşkler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir