1. Anasayfa
 2. Finans & Borsa

Tether Nedir?

Tether Nedir?
Tether Nedir?
0

Tether Nedir?

Tether Nedir: 2015 yılından bu yana kullanılan Tether, Amerikan doları ile sabitlenen kripto para birimidir. Buna göre 1 Tether USD ile eşittir. Buna göre rezerv olarak tutulan her Tether için aynı eş değere sahip USD vardır. Böylece kripto para borsasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar çekinmemektedir. Aynı zamanda Amerikan dolarına endekslenen güvenli bir yatırım aracını tercih etmektedir. Bu özelliği sayesinde Tether, günümüzde en çok tercih edilen yatırım araçları arasında yer almaktadır. Eğer siz de bu dijital para birimini kullanmak istiyorsanız, USDT yani Terter nedir diye araştırmaya başlayarak ilk adımı atabilirsiniz.

Tether, kripto para birimlerinde meydana gelen ani çıkış ve inişleri azaltmak ve diğer kripto para birimleri ile yapılan transferlerde baz para olarak kullanmak amacıyla çıkarılmıştır. Bunun değeri dolara endeksli olduğundan dolayı, kripto para borsasında meydana gelen değişmelerden etkilenmemektedir. Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi Tether için madencilik yapılması mümkün değildir. Değerinde ani hareketlilik meydana gelmemekte olup, güncel dolar değeri üzerinden transfer yapılabilmektedir.

Tether’in Avantajları Nelerdir?

Tether’in Avantajları Nelerdir?
Tether’in Avantajları Nelerdir?

Tether coin, dolar ile aynı değere sahip olduğu için, dolarla yapacağınız para transferlerinizi Tether ile yaptığınızda fazladan ödeyeceğiniz transfer ücretinden kurtulmuş olursunuz. Bu dijital para biriminde meydana gelebilecek volatilite son derece düşüktür. Böylece şirket ne kadar Tether’e sahipse o kadar Amerikan doları olacaktır. Tether, ne zaman artacak ya da azalacak gibi düşüncelere kapılmadan rahatça kullanabileceğiniz bir para birimidir. Ancak bu dijital paranın bağımsız olduğu ifade edilse de piyasaya baktığınızda kuruma ya da kişiye bağlı şekilde olduğunu görebilirsiniz.

Tether Nasıl Alınır?

<yoastmark class=

Tether almak istediğinizde öncelikle güvenilir bir platform üzerinden kayıt oluşturmanız gerekir. Bu noktada bitlo.com internet sitesi sizin için en doğru adres olacaktır. Sitede kayıt oluşturmak için temel bilgilerinizi girmeli ve daha sonra hesap bilgilerinizi doğrulamalısınız. Bunun için doğrum tarihiniz ve TC kimlik numaranızı kullanmanız gerekecektir. Kayıt yaptıktan sonra sizinle paylaşılan hesap bilgilerinize kendi adınıza olan bir banka hesabından en az 100 lira yükleme yapmalısınız. Tether alacağınızda ise 1 Türk lirası en düşük değer olarak kabul edilmektedir. Yükleme işlemini tamamladıktan sonra siteden Tether al emri vererek alım işleminizi tamamlayabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Astrofizik Hangi Konuları İnceler?

Astrofizik Hangi Konuları İnceler?

İşleminizi daha da kolaylaştırmak adına hazırlanan 100 TL, 250 TL ve 1000 TL karşılığında Tether alabilmeniz için oluşturulan sekmelerden yararlanabilirsiniz. Bunların kaç Tether edeceği o an geçerli olan değere göre değişmektedir. Güncel Tether fiyat tablosu ile ilgili bilgiye Bitlo’nun internet sitesinden hemen ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir