1. Anasayfa
 2. Güncel Bilgiler

Kısa Biyografi Örnekleri ?

Kısa Biyografi Örnekleri ?
0

Kısa biyografi örnekleri  yazı yazmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Biyografi yazmak oldukça kolay ve zahmetsizdir. Fakat öncelikli olarak araştırma yapmanızda fayda olacaktır. Kısa biyografi örnekleri Biyografimiz kısa bir Metin’den oluşacağı için, araştırmalarınızı yaparken; cümleleri de kısa şekilde yazmanız daha fayda olacaktır.

Kısa Biyografi Nasıl Yazılır?

Kısa biyografi nasıl yazılır? Diye merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanızda fayda olacaktır;

Kısa biyografi örnekleri
Kısa biyografi örnekleri
 • Biyografi yazmaya başlamadan önce, hayatı ile ilgili kısa bilgiler vereceğiniz kişiler ile alakalı detaylı bir araştırma yapmanız çok önemli olacaktır.
 • Biyografi yazdığınız esnada, kişilerin sözlerini alıntılamaktan kaçınmanız da çok önemli bir husustur.
 • Özellikle belirli bir kişinin biyografisini yapmaya devam ediyorsanız, net bilgilere ulaşım sağlamanız çok önemli olacaktır. Eğer, kişilerin; doğum tarihinden ya da doğduğu yerden emin değilseniz, biyografi yazmanız mümkün olmayacaktır.
 • Kısa biyografi yazıyorsanız; uzun cümlelerden ve detay bilgilerden kaçınmanız çok önemli olacaktır. Aksi takdirde; kısa değil detaylı biyografi yazmış olursunuz.
 • Kısa biyografi yazarken de bütün metinlerde olduğu gibi; yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle de devrik cümle kullanmamanız çok önemli olacaktır.

Yukarıda belirtilen hususlara, eksiksiz bir şekilde uyum sağladığınız takdirde; kolaylıkla kısa biyografi yazmanız ve insanları bilgilendirmeniz mümkün olacaktır. Biyografileri istediğiniz kişinin hayatı ile alakalı yazmanız mümkün olduğu için, tercih yaparken herhangi bir zorlukla karşılaşmayacağınızdan da emin olabilirsiniz.

Kısa biyografi örnekleri

Kısa Biyografi İle Uzun Biyografinin Farkı Nedir?

Kısa biyografi ile uzun biyografinin farkı nedir? Bu biyografiyi, uzun biyografiden ayıran en önemli husus ise; özellikle net ve yüzeysel bilgiler veriliyor olmasıdır. Uzun biyografilerde ise, bu durum tam tersinedir. Uzun biyografi yazarken, aynı zamanda kişinin hayatı ile ilgili bütün detayları paylaşıyor olmanız çok önemli olacaktır. Fakat birçok kişi, kısa biyografi yazmayı daha çok sever. Bunun sebebi ise; daha kısa sürüyor olması ve anlaşılır özelliklere sahip olmasından da kaynaklanmaktadır.

Bilimsel makale örneği ?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir