1. Anasayfa
 2. Teknoloji Bilgileri

WiFi Sinyal Gücünü Ölçmek İçin En İyi Program Önerisi

WiFi Sinyal Gücünü Ölçmek İçin En İyi Program Önerisi
Wi-fi sinyal gücünü ölçmek için en iyi program hangisi ?
0

WiFi Sinyal Gücünü Ölçmek İçin En İyi Program Önerisi: Gittiğiniz yerlerde bulunan mevcut kablosuz internet seçeneklerinden sinyal gücü en iyi olanı seçip bağlanmak isterseniz, hangisinin daha güçlü bir sinyale sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Bu hizmeti tamamen ücretsiz olarak sunan üçüncü parti yazılımlar mevcut. Bu yazımızda sinyal gücünü gösterme alanında en iyisi olduğuna inandığımız yazılımı sizlere tanıtmak istiyoruz.

Wi-fi sinyal gücünü ölçmek için en iyi program. WiFi Sinyal Gücünü Ölçmek İçin En İyi Program Önerisi..
Wi-fi sinyal gücünü ölçmek için en iyi program hangisi ?

NetSpot sahip olduğu sezgisel arayüzüyle, sizlere en yakındaki WiFi ağların belirli detaylarını gösterir. Örneğin MAC adresi, SSID, kanal, genişlik, ağ grafiği ve tabi ki sinyal gücünü ana pencereden kolayca öğrenebilirsiniz. Sinyal gücü Decibel-miliwatt yani dBm birimi olarak verilmektedir. Her bir ağın minimum sinyal gücü, maksimum sinyal gücü ve ortalama sinyal göcünü görebilirsiniz. Dilerseniz listedeki ağları sinyal gücüne göre listeleyebilirsiniz.

NetSpot programını kullanmak ise son derece kolay. İlk olarak programı buradan indirin (269 kb ve ücretsiz). Bilgisayara kurduktan sonra çift tıklayarak programı çalıştırın. Böylece ana penceresi açılacak ve otomatik olarak en yakındaki kablosuz ağları tespit edip liste halinde gösterecek. Her bir kablosuz ağın çeşitli sinyal gücü bilgilerini ve diğer detaylarının tümünü ana ekranında rahatlıkla görebilirsiniz. Dilerseniz tüm bu verilere grafiksel olarak da göz atabilirsiniz.

WiFi Sinyal Gücünü Ölçmek İçin En İyi Program Önerisi,  En iyi Wifi Sinyali Ölçücü..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir