Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır ?
Seyahat sırt çantaları otel konaklamalı tatil ve seyahat alternatifleri için oldukça kullanışlıdırlar; ancak kamp yapacağınız ve uzun yürüyüşlere çıkacağınız zorlu parkurlarda tercihinizi kamp sırt çantalarından yana kullanmanız avantajınızadır..
0

Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır: Sırt çantaları, hem uzun hem de kısa sürecek seyahatlerimizde olmazsa olmaz taşıyıcılarımızdır. Öyle ki hem çok daha konforlu olmaları nedeniyle, hem de el çantalarına göre çok daha fazla eşya alma kapasitesine sahip olmaları nedeniyle sırt çantaları daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Bilindiği gibi günümüzde hem erkekler hem de bayanlar birbirinden farklı sırt çantası modellerini seyahatlerinde kullanmaya başlamışlardır. Bu nedenle seyahatlerimizden önce yapacağınız tek ve en önemli harcamayı doğru bir sırt çantasına yapmalısınız!

Peki doğru sırt çantası seçimi nasıl yapılır? Sırt çantası seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Her insanın seyahat süreci boyunca bazı değerli ve ihtiyaç duydukları eşyaları vardır. Genel olarak bu eşyalarımızı yanımızdan ayırmak istemeyebiliriz. Özellikle de uzun sürecek olan seyahatlerde değerli ve ihtiyaç duymuş olduğumuz eşyalarımızı bir an bile yanımızdan ayırmamak, ancak taşırken de zorluk çekmemek için mutlaka kullanışlı bir sırt çantası temin etmelisiniz. Bilindiği gibi kullanım amaçlarına göre birbirinden farklı sırt çantası türleri vardır. Kişiler kendi gerçekleştirecekleri eylemlerine göre üretilmiş olan sırt çantalarından herhangi birini seçerek, seyahatlerini çok daha konforlu hale getirebileceklerdir. Amaçlarına doğrultusunda sırt çantası modelleri aşağıdaki şekildedir;

Seyahat Sırt Çantaları:

Seyahat Sırt Çantaları
Seyahat sırt çantaları otel konaklamalı tatil ve seyahat alternatifleri için oldukça kullanışlıdırlar; ancak kamp yapacağınız ve uzun yürüyüşlere çıkacağınız zorlu parkurlarda tercihinizi kamp sırt çantalarından yana kullanmanız avantajınızadır..

Bazı seyahat severler, gidecekleri kentin en küçük yerleşim birimlerini bile görmek isterler. Bu da çok daha uzun sürecek olan seyahat planlaması demektir. Farklı kültürleri araştırmak için gezen veya şehir keşfine çıkmış seyahat severlerin en çok tercih ettiği ve kullandığı seyahat sırt çantalarıdır. Ancak olabildiğince küçük hacimli modelleri satın almanız, gezi süreci boyunca daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca elde etmiş olduğunuz çantaların çok gözlü olmasına, su geçirmez nitelikli olmasına ve de fermuarlı olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Hiking ve Kamp Sırt Çantaları:

Hiking ve Kamp Sırt Çantaları. Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır ?
Hiking ve kamp sırt çantaları, uzun süreli ve yürüyüşü bol olan seyahatleriniz için idealdir. Bu çantalarla kampta yapabilir, hatta içine uyku tulumunuzu bile sığdırabilirsiniz..

Eğer seyahatiniz uzun süreli yürüyüşler ile yapılan bir etkinlik değil ise hiking ve kamp sırt çantaları tam sizler için uygun alternatiflerdir. Öyle ki bu modeller çok büyük ağırlıklar taşımak üzere tasarlanmamıştır. Fakat dayanıklı malzemelerden imal edilmişlerdir. Genellikle kolay kullanım sağlanması açısından da fermuarlıdırlar. İçerisine çadır, uyku tulumu, kamp sürecinde gereksinim duyacağınız mutfak malzemeleri ve her türlü eşyalarınızı kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda bu çantaların dış bölümlerinde ekstra cepler bulunmaktadır. Su geçirmez nitelikli ürünleri seçerek, daha konforlu bir kullanım süreci sağlamanız kaçınılmaz olacaktır.

Tekerlekli Sırt Çantası:

Tekerlekli Sırt Çantası. Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır ?
Tekerlekli sırt çantalarınız; yanınızda ekstra başka sırt çantanız olduğunda, onu çekerek kullanmanız için idealdir. Veya tek bir sırt çantası kullanımlarınızda da, yorgunluk halinde çekerek kullanmanız için size alternatif sunup, avantaj sağlarlar.

Sırt çantaları tabii ki kıyaslandığında taşıma açısından çok daha uygun ve basit seçeneklerdir. Ancak bazı insanlar sırtında çanta taşımayı ne yazık ki sevmemektedirler. Veya yük taşımanın onları rahatsız edici etkileri mevzu bahistir. Bu yüzden tekerlekli sırt çantaları sizin için en uygun çanta seçimi olacaktır. Aslına bakıldığında bu çantaların hem tekerlekleri vardır hem de dilediğinizde sırtınıza takabilmeniz için askıları bulunur. Yani çok yönlü bir kullanım imkanınız söz konusudur. Sırt çantalarını gerek duyulduğunda çek çek valiz gibi kullanmak isteyenler mutlaka tekerlekli sırt çantalarını tercih etmelidirler.

Günlük Sırt Çantası:

Günlük sırt çantası
Günlük sırt çantaları; işe giderken, günü birlik gezilerde, okula giderken ve pek çok basit aktiviteler için kullanım fonksiyonu çok olan çantalardır.

Günlük sırt çantaların bir diğer ismi ise Day Pack’dir. Bu tür modeller daha çok şehir turu yapmak için idealdirler. Günlük sırt çantalarının içerisinde yorulduğunda su ihtiyacınızı giderebileceğiniz su mataralarınızı, anılarınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinelerinizi, tablet vb. gibi dijital cihazlarınızı, şarj cihazlarınızı, gereksinim duymuş olduğunuz evrakları ve de gereksinim duyma ihtimaliniz olan her türlü eşyaları koyabilmeniz mümkün olacaktır. Çantanın büyüklükleri ise kişilerin isteklerine göre değişecektir.

Decathlon’da satılan uygun fiyatlı ve kullanışlı bir kamp çantası modeli

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir