1. Anasayfa
 2. Seyahat Bilgileri

Seyahat Edilesi 6 Harika Yer

Seyahat Edilesi 6 Harika Yer
Avustralya'nın en ücra adalarından birinin uzak köşesindeki ormana gizlenmiş, büyüleyici güzellikte yer.
1

Seyahat Edilesi 6 Harika Yer: Kırılgan ve stresle dolu gezegenimizde biraz olsun rahatlamak için gidilesi 7 yer var desek; eminiz çoğunuz bu yerlere gitmek için can atardınız.

Seyahat etmeyi genelde konfor, satın alınabilirlik ve macera ile ilgili düşünsekte, içinde yaşadığımız dünyaya, bize sunduğu doğal güzelliklerin karşılığını vermek olarakta bakabiliriz! Neden ziyaret ettiğiniz yerlerin olumlu yönlerini değerlendirerek, başkalarınında bundan faydalanmasını sağlayamayız ki?

Kırılgan gezegenimizi korumak ve insanlara iyi gezi tavsiyesileri bırakmak için yedi gezmeye değer yer:

Svart – Norveç:

Dünyanın ilk kendi kendine pozitif enerji saçan otelinde rahatlayın ve kuzey ışıklarının ihtişamına hayran kalın. 2021’de açılması planlanan Svart, Kuzey Kutup Dairesi’nde yüksek bir konuma sahip ve herkes için keyif alınabilir şeyler var! Gece yarısı güneşinde (24 saat gözlemlenebilir) yoga yapabilir ve yerel lezzetlerin eşsiz tadına bakmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca balık tutma, buzul yürüyüşü ve kano gibi yapılacak birçok macera ve farklı etkinlikte var.

 

Svart Hotel
Kendi enerjisini kendisi üreten sıra dışı otel

Hapuku Lodge ve Ağaç Evler – Yeni Zelanda:

Hapuku Lodge‘de, kendinizi dağ manzaralarına bırakın, yerel yiyeceklerin eşsiz lezzetini tadın ve Yeni Zelanda ağaç tepelerinden doğaya doğru huzurla bakın. Hapuku’nun ağaç evleri ve orman evi, ülkenin güney adasındaki küçük sahil kasabası Kaikoura’dan yemek seven mimarlar tarafından oluşturulmuştur. Konuklar, bölgedeki taze ürünler ve deniz ürünlerinden yapılan gurme akşam yemeklerinin tadını çıkarabilirler. Ayrıca güneş enerjisiyle ısıtılan havuzda veya Mangamaunu plajında yüzebilir, botanik yürüyüşleri ve bisiklet gezileri yapabilir veya orada bulunan geyikleri seyredebilirsiniz.

Hapuku Lodge ve Ağaç Evler - Yeni Zelanda. Seyahat Edilesi 6 Harika Yer
Kaikoura’daki yemek seven mimarlar tarafından oluşturulmuş ağaç evler

Bambu Indah – Bali:

Ubud‘un hemen dışında yer alan bu sakin, ormanlık tesis, diğer yoğun turist konaklamalarının koşuşturmacasından kaçmak isteyen ziyaretçiler için mükemmel bir yerdir. Bali sakinleri John ve Cynthia Hardy’nin sahibi olduğu odalar, sahipleri tarafından zarif bir şekilde dekore edilmiştir. Konuklar ayrıca tesiste yetiştirilen veya yerel kaynaklı olan lezzetli yemekleri yiyebilir ve bambu masaj bölmesinde kendilerini masörlerin narin ellerine bırakabilirler.

Bambu Indah - Bali
Bali’de tamamen doğal ürünler kullanılarak tasarlanmış, Hardy Ailesi’ne ait eko yaşam tarzı bir otel
Bambu Indah Resimleri. Seyahat Edilesi 6 Harika Yer
Bambu Indah’ta kalmak için neredeyse bir yıl önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.

Swell Lodge – Avustralya:

Swell Lodge, Avustralya ana karasının kuzey batısından uzak bir konumda yer almaktadır. Burası, ünlü kırmızı yengeçleri ve geniş kumsallarıyla genellikle Avustralya’nın Galapagos’u olarakta anılır. Hint Okyanusu’na bakan bir uçurumun tepesinde yer alan Swell Lodge, bu coğrafyada milli parkta konaklayabileceğiniz tek yerdir ve bu özellik onu benzersiz kılmaktadır. Güneş enerjili glamping çadırları ve çevre dostu banyoları oldukça başarılıdır. Adada şnorkelli yüzme (maskeli dalma), gizli plajlara yürüyüş, gizli şelaleler veya nesli tükenmekte olan iki kertenkele türünü kurtarmak için nasıl çalıştıklarını öğrenme gibi çeşitli aktiviteler vardır.

Swell Lodge - Avustralya
Avustralya’nın en ücra adalarından birinin uzak köşesindeki ormana gizlenmiş, büyüleyici güzellikte yer.

Macal Nehir Kampı – Belize

Belki de çoğunuz bu ülkenin ismini ilk defa duyuyor olabilirsiniz; ama uzaklarda bir yerlerde böyle bir ülke var. Hatta bu ülkede isminden de anlaşıldığı gibi Macal Nehir Kampı isminde bir kamp da bulunmakta. Bu orman kampı, Macal nehri yakınında ve Toucan dahil 300 kuş türünü çekmesiyle bilinen Maya dağlarının eteklerinde yer almaktadır. Kampta orman yollarında yürüyüp, ata binebiliyorsunuz, ayrıca dev kelebekleri ve endemik şifalı bitkileri görüp, onlar hakkında bilgi alma şansınızda bulunmakta. Kampta Belize’nin tarihi ve ekolojisiyle ilgili de bilgi edinebiliyorsunuz.

Kampta kalma fikriyle ilgili bilgilere gelincede; kalacağınız kabinler, sürdürülebilir biçilmiş ahşaptan yapılmış verandalar ve hamaklara sahiptir. Günün sonunda konuklar, tesisin kendi organik çiftliğinden taze ürünler ve bitkilerle hazırlanan ev yapımı aile tarzı yemeklerin tadını çıkararak, sonrasında orta sazdan çatıda veya arzu ederlerse verandada dinlenebilliyorlar.

Macal Nehir Kampı - Belize
Macal Nehri yakınındaki kampta; ormanın ve tatilin keyfini sürmek.. Macal Nehir Kampı, Belize’de ve gidilmeye değer.

Habitas Tulum – Meksika:

Okyanus manzarası, lüks spa uygulamaları ve açık hava yağmur duşları ile rahatlayın. Yerel çiftliklerden ve balıkçılıktan gelen egzotik, organik kaynaklı yiyeceklerle büyülenin. Habitas Tulum, tasarımıyla çevresel sürdürülebilirliğin cennetidir.  Odalar, palapa gibi yerel malzemelerle inşa edilmiş ve taş patikalı orman manzarasının ortasında yer almaktadır. Tulum’da; günlük yoga dersleri, canlı müzik performansları ve orman avlusunda seyredilecek doyumsuz sinema keyfi ile her zaman yapacak bir şeyler vardır.

Habitas Tulum - Meksika
Egzotik yiyecekleri, eşsiz doğası ve manzarasıyla harikalar diyarı Habitas Tulum..
Seyahat Edilesi 6 Harika Yer.
Hem görkemli bir okyanus manzarası olsun, hem de orman manzarası mı barındırsın diyorsunuz ? Tam yerindesiniz..

Seyahat Edilesi 6 Harika Yer ve Coğrafya..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir