1. Anasayfa
 2. Çeşitli Bilgiler

Rızık Duası

Rızık Duası
Rızkınız azaldığında kurtulma ve rızık duası..
0

Rızık Açma Duası:

Hayatın her anında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı zaman yaşadığınız sorunları uzun zaman çözüme ulaştıramaya bilirsiniz. Aslında bu sorunların başlı başına kaynağı siz olabilirsiniz; ama tabii ki sizin haricinizde gelişen olaylarda rızkınızın ve bereketinizin kesilmesine sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda sadaka vermeniz, fakiri fukarayı gözetip sevindirmeniz, sizi rızık açısından bolcana mutlu edecektir.

Bazı durumlarda ise ne yapsanız rızkınızın kesilmesinden ve bereketsizlikten kurtulamazsınız. İşte o zamanlar sığınabileceğiniz tek kapı Allah’ın kapısıdır. Bunun için yapabileceğiniz Ayet-el Kürsi duasını 3 defa boş bir a4 kağıdına yazmak, sonrasında “Allah, Ya Hayyü ya Kayyum, Aliya Aziym” kelimesini 1289 kere tekrarlamaktır. Daha sonrasında bu yazıyı, sağlam bir şeffaf poşetin veya muşambanın içerisine sararak yanınızda taşıyın. Yukarıda ve aşağıda yazacağımız duayı okumanız; rızkınızı bollaştıracak, yanınızda taşıdığınız “Ayet-el Kürsi” duası da sizi her türlü kötülükten ve şerden koruyacaktır.

 Rızık Duası, Rızık alma ve bereketinizi arttırma duası..
Rızık alma ve bereketinizi arttırma duası..

Rızık Duası:

Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram.

Es’elüke bismikel azîmil-a’zami

Enterzukanî helâlen tayyiben

Allahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu

Ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba’iden karribhu

Ve in kâne kâriben yessirhü

Ve in kâne kalîlen kessirhü

Ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi”

Rızık Duası Meali:

Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyûm. Ya Zel Celali vel- İkram Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helâl rızık ver. Allah’ım, eğer rızkımız semada ise onu indir, eğer yerde ise onu çıkar, Uzakta ise onu yaklaştır, Yakın ise kolaylaştır, Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir. ‘’ÂMİN’’

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir