1. Anasayfa
 2. Teknoloji Bilgileri

Klavyede Kesme İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Kesme İşareti Nasıl Yapılır?
0

Klavyede kesme işareti nasıl yapılır?

Klavyede kesme işareti nasıl yapılır? sorusu, Word dosyasında devamlı olarak çalışan veya klavye kullanmayı öğrenmek isteyen bireyler tarafından merak edilmektedir. Oldukça kolay bir kombinasyon ile tamamlanabilen bu işaret, pek çok alanda da kullanılmaktadır. Yazım yanlışı yapmamak adına ihtiyaç duyacağınız bu işareti yapabilmek için uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

 • Shift ve 2 tuşuna aynı anda basarak kesme işareti yapabilirsiniz.
 • Devamlı kombinasyon yapmak istemiyorsanız bir kere shift + 2 yapabilir ve sonrasında kopyala-yapıştır yöntemini uygulayabilirsiniz.

Klavyede kesme işareti nasıl yapılır

Sıralanan bu yöntemler Windows bilgisayarı bulunan kişiler tarafından uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra Mac bilgisayar kullananlar da aynı işlemin nasıl yapılacağını çeşitli kaynaklar üzerinden incelemektedir.

Mac Bilgisayarlarda Kesme İşareti Nasıl Yapılır?

Farklı tasarımı ve aynı zamanda farklı özellikleri kapsamında tercih edilen Mac bilgisayarlar, her ne kadar basit gibi görünse de bazı konularda sıklıkla incelenmektedir. Günlük olarak Word dosyasını aktif olarak kullanan veya Mac bilgisayarı yeni almış olan kişiler Mac bilgisayarlarda kesme işareti yapılışını merak etmektedir.

Windows bilgisayarlara benzer olan bir yöntemle bu tarz bilgisayarlarda da kesme işareti kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

 • Shift + 2 tuşlarının kombinasyonları ile kesme işareti yapılabilmektedir.
 • Bir diğer yöntem ise Command + 2 tuşu kombinasyonudur. Bazı Mac bilgisayarlarda shift tuşu yerine command, command yerine shift tuşu olabilmektedir. ancak her iki tuşun işleyişi de aynıdır.
Klavyede kesme işareti nasıl yapılır
Klavyede kesme işareti nasıl yapılır ?

Excel ve Word’de Kesme İşareti Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız Word ve Excel dosyalarını aktif bir şekilde kullanan ancak klavye kısayollarını bilmeyen bireyler olabilmektedir. Excel ve Word’de bu işaretin nasıl yapıldığı sorusu ise bu dosyalarda yapılan kesme işareti yöntemlerini açıklamaktadır. Diğer başlıklarda 2 yöntem olmasının yanında bu tip dosyalarda sadece tek bir yöntem bulunmaktadır.

Instagram Kilitlenen Hesabı Açma ? Kilitlenen Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Kısa bir yöntem ile kesme işareti yapmak istiyorsanız bu tarz dosyalarda shift + 2 kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Bu kombinasyonu yaptığınız anda ekranda kesme işareti belirecektir. Sürekli kombinasyon yapmak istemiyorsanız; kopyala ve yapıştır yöntemi ile de kesme işaretlerini dilediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir