1. Anasayfa
 2. Çeşitli Bilgiler

Kan Taşı Nedir ? Kan Taşının Faydaları ?

Kan Taşı Nedir ? Kan Taşının Faydaları ?
Kan Taşı Nedir ?
0

Kan Taşı Nedir?

Kan taşı ismini üzerinde yer alan ve tıpkı bir kan damlasına benzeyen kırmızı lekelerden almaktadır. Metafizik ile ilgilenenlerin sıkça kullanıp, üzerlerinden ve evlerinden ayırmadıkları değerli bir taş türü olan Kan yani Mesih Taşı nedir? Hangi amaçlarla ve nerelerde kullanılır? Kan taşı hakkındaki inanışlar nelerdir gibi soruların cevaplarını bu yazımızda detaylarıyla inceleyelim.

Kan Taşı Nedir ?
Kan Taşı Nedir ?

Değişik olan ismi ile önce ürperten fakat faydaları ve insanlara verdiği şifalar öğrenildiğinde hemen sahip olunmak istenen taşlardan birisi Kan taşı. Dünyanın hemen hemen her bölümünde rastlamanız mümkündür. Bu taşın sertlik derecesi 7’dir ve kolay kolay kırılmama özelliğine sahiptir.

Hakkında antik çağlardan kalma pek çok efsane de bulunmaktadır Kan taşının. Girdiği suyu kan kırmızı rengine boyadığı iddia edilmektedir Ve bu taşın içinde taşıdığı enerjinin; insanın taşıdığı kanın enerjisini taşıdığına inanılmaktadır dolayısıyla da yaşamı, tutkuyu ve doğumu simgeler.

Faydaları Nelerdir?

Kan taşının fiziksel ve ruhsal olarak insanlara ve yaşadıkları evin enerjisine pozitif katkısı çok fazladır. Belki de toplumumuzda en çok bilineni, berber taşı olarak bilinmesi. Akan kanı durdurma etkisi sağlayan bir taştır. Geçmişten bu yana, sakal traşı olan erkeklerin yüzünün kesildiği durumlarda akan kanı durdurmak için kan akan yere sürüp, kanı durdurmak maksadı ile berberlerde kullanılmıştır. Bu bilinen etkisi ile yıllarca bu taş erkek berberlerinin vazgeçmediği materyallerden birisi olmuştur.

Bu değerli taşın, üzerinde taşıyan insanlara olması gerekenden fazla cesaret verici özelliğinden de sıkça bahsedilmektedir. Öyle ki; Orta Çağ da yaşayan insanlar, kendisinin iyiliği için bir başkasının hayatını feda etmesi gerektiğine inanmışlardır. Başka bir deyişle bu taşı ona verir ve o kişi de bu taşın gizemli gücünden cesaret alarak kendini kurban verirdi.

Diğer taşlara nazaran, çok fazla bulunan bu taş türüne ulaşılması kolaydır. Aynı zamanda az maliyetlidir. Bundan dolayı kolye, küpe, bileklik ve diğer ev dekorasyonu bahçe dekorasyonu gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Maliyetinin az oluşu, parlak ve gösterişli görüntüsü ve ruhen insanlara vermiş olduğu değişik duygular, çoğu kişiyi Kan taşı (Mesih Taşı) ile yapılmış olan aksesuarlara yöneltiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir