1. Anasayfa
 2. Çeşitli Bilgiler

İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık

İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık
İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık
0

İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık: Birçok insan hala bir ilişkinin başımıza gelen bir şey olduğuna inanıyor. Bu anket, çoğu insanın ruh eşlerinin var olduğunu düşündüğünü gösterdi. Ancak yinede doğru kişiyle tanıştığımızda bile uzun süreli aşka ulaşmak genellikle kolay değildir.

Ama hepimizin ihtiyacı olan şey aşk olduğu için, bugün ilişkinizi yok edebilecek bazı ortak davranışlara değinmeye karar verdik, böylece onların farkında olabilir ve önleyebilirsiniz.

1. Partnerinizi başkalarıyla karşılaştırmayın

Partnerinizi başkalarıyla karşılaştırmayın, İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık..

Partnerinizi eski sevgililerinizle karşılaştırmanın ilişkinize zarar vermesinin birkaç nedeni vardır. Her şeyden önce, partneriniz için gerçekçi olmayan beklentiler oluşturur. Üstelik kaçınılmaz bir şekilde eşinizin kendini değersiz hissetmesini de sağlayacaktır.

Alçakgönüllü konuşursak hepimizin sahip olduğu kusurlar yerine, partnerinizin çekici özelliklerine odaklanmaya çalışın. Ve asla eski sevgilinizle artık birlikte olmamanızın ciddi bir nedeni olduğunu unutmamaya çalışın.

2. Her şeyi birlikte yapmak gerçekten sanıldığı kadar iyi olmayabilmektedir.

Her şeyi birlikte yapmak gerçekten sanıldığı kadar iyi olmayabilir
Her şeyi birlikte yapmak gerçekten sanıldığı kadar iyi olmayabilmektedir.

Birlikte farklı aktiviteler yapmak bir çifti birbirine yaklaştırsa da, aslında her şey denge ile ilgili. Uzmanlar, çiftlere kendi çıkarlarının peşinden gitmeleri veya sadece rahatlamaları için kendilerine zaman ayırmalarını tavsiye ediyor. Kendi başınıza biraz zaman geçirmek, bir ilişkiyi taze ve daha az stresli tutmanıza yardımcı olabilmektedir.

3. “Sevgi dolu” kıskançlıklar

“Sevgi dolu” kıskançlıklar
“Sevgi dolu” kıskançlıklar

Kıskançlığın ilişkiler üzerinde her zaman zehirli bir etkisi vardır. Partnerinize duyduğunuz sevgiden kaynaklandığını düşünerek bu duyguyu bir şekilde haklı çıkarmak hiç de doğru değildir. Kıskançlık sadece partnerinizin onlara güvenmediğinizi ve onları kontrol etmek istediğinizi düşünmesine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda acı çekmenize de neden olur. Böyle davranmaya devam ettiğiniz sürece muhtemelen her zaman güvensiz hissedeceksiniz.

Uzmanlar, utanç verici olsa bile kıskançlık duygularınızı kabul etmeye çalışmanızı tavsiye ediyor. Bununla birlikte, neden böyle hissettiğinizi anlamaya çalışmak, kesinlikle bunun üstesinden gelmenize ve ilişkinizi daha mutlu tutmanıza yardımcı olacaktır.

4. Mükemmel olmaya çalışmak

Mükemmel olmaya çalışmak
Mükemmel olmaya çalışmak

Mutlu ve güvenli bir ilişki içinde bulunmanın mükemmel olmanız gerektiği anlamına gelmediğini unutmayın. Her zaman formda olmaya ve mükemmel görünmeye çok fazla konsantre olmak kimseye fayda sağlamaz. Bunun yerine, kendinizin daha güvenli bir versiyonu olabilmek için kendinize ve rahatınıza odaklanın.

5. Kendine güvenmemek

Kendine güvenmemek
Kendine güvenmemek

Kendimize güvenmediğimiz zamanlarda her zaman partnerimizin onayını bekleriz. Mantıklı bir çerçeveden bakacak olursanız bu durum ilişkiniz için gerçekten iyi değil. Aslında kim olduğunuz ve nasıl göründüğünüz konusunda iyi hissetmek ilişki için harikadır. Psikologlar, özgüvenli olmanın eşinizin sizi daha çekici bulmasını sağlayacak bir özellik olduğunu belirtiyor.

6. Aşırı taviz vermek

Aşırı taviz vermek, İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık..
Aşırı taviz vermek

Sağlıklı ilişkiler için anlaşmazlıklar yaşamak hiç de utanılması gereken bir şey değildir. Bir çatışmadan kaçınmak için taviz vermek yerine, sizi rahatsız eden şeyleri misilleme korkusu olmadan ifade etme konusunda kendinizi güvende hissetmelisiniz. Güçlü ilişkilerde çiftler, haklı olmakta ısrar etmeden ve karşılıklı saygı ile çatışmaları çözmeyi öğrenmelidir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Görsel Hafıza Nedir?

Görsel Hafıza Nedir?

7. Yatmadan önce tüm zamanınızı TV izleyerek geçirirsiniz

Yatmadan önce tüm zamanınızı TV izleyerek geçirirsiniz. İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık..

Araştırmaların gösterdiği gibi, televizyon karşısında bir saat daha fazla geçirmek bile çiftler arasındaki yakınlığa büyük zarar verebiliyor. Uyumak ve dinlenmek için daha az zaman bırakıyor. Aynı zamanda çiftlerin daha özel şeyler için harcayabilecekleri zamanı azaltıyor.

8. Partnerinizin sorunlarını çözmeye çalışmak

Partnerinizin sorunlarını çözmeye çalışmak
İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık, Partnerinizin sorunlarını çözmeye çalışmak

Partneriniz için bir sorunu nasıl çözeceğinizi bilseniz bile, şu anda ihtiyaç duydukları şey bu olmayabilmektedir. Psikologların dediği gibi, hem duygusal destek hem de pratik yardım çok önemlidir. Yani partneriniz bir şeye üzülürse, bir çözüm bulmanıza değil de onları dinlemenize daha çok ihtiyaç duyabilmektedir.

9. Birlikte yemek yememek

Birlikte yemek yememek, İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık..
Birlikte yemek yememek

Araştırmaların gösterdiği gibi, birlikte yemek yiyen çiftler ilişkilerinde çok daha mutlular. Üstelik araştırma sonuçlarına göre bu tür çiftlerin yemeklerinden daha çok keyif aldıkları kaçınılmaz bir gerçek. Öyleyse, hem eşinizle vakit geçirirken hem de yemek yerken mutlu oluyorsanız, mümkün olduğunca birlikte yiyin!

10. Partnerin şefkat göstermesini beklemek

Partnerin şefkat göstermesini beklemek
Partnerin şefkat göstermesini beklemek

İlişkinizi mutlu ve sağlıklı tutmak istiyorsanız, sevginizi ifade edebilmelisiniz. Ve elbette şefkat göstermek, bunu yapmanın en basit yoludur. Uzmanlar, fiziksel temas isteyen ve şefkat vermeye ve almaya istekli yanımızla iletişim halinde kalmamız gerektiğini söylüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir