1. Anasayfa
 2. Teknoloji Bilgileri

DJI’ın kurucusu kimdir?

DJI’ın kurucusu kimdir?
DJI dronelar ile manzara fotoğrafçılığına dair harika işler çıkarabilirsiniz. Drone'u kullandığınız alanın, izin verilen alan olduğunu sorgulayınız..
0

Dji’ın kurucusu kimdir?

DJI’ın kurucusu kimdir: Askeri kökenli olup zamanla sivil yaşamımıza da yerleşen ürünlerden bir diğeridir Drone’lar. Orduların casusluk, istihbarat ve kısmen saldırı amaçlı üzerinde çalıştıkları insansız hava aracı projelerinden biri olarak İHA (İnsansız hava aracı) denen prototipler ortaya çıkmış; kısa süre sonrasında da dünyanın birçok gelişmiş ordusunda kullanılır olmuştur. Ülkemizin de birçok terör operasyonunda İHA’lardan yararlandığını hatırlarsınız.

Sivil versiyonlarına göre daha donanımlı, hızlı, kıvrak, vs. askeri özelliklere sahip olsalar da; günümüzde eğlence amacıyla kullandığımız küçük kuzenleriyle epey benzerlik göstermektedirler. Eğlence amacıyla kullanılan silahsız ve zararsız drone’larda; aslında askeri versiyonlarının hız, casusluk, istihbarat gibi parametrelerini bol bol görmek mümkündür. “Üstün şifreleme teknolojisi” henüz sivil drone’lara gelmemiş olsa da; kalitesine göre birçok modelde kendiniz ulaşamayacağınız yerlerden ve açılardan son derece başarılı görüntüler elde etmeniz mümkündür.

DJI ile manzara fotoğrafçılığı
DJI dronelar ile manzara fotoğrafçılığına dair harika işler çıkarabilirsiniz, ancak drone’u kullandığınız alanın, izin verilen alan olduğunu sorgulayınız..

 

Bu yazımızda da anı yakalamak isteyenlerin, daha yükseklerden uçup kuş bakışı görüntüler elde etmeyi sevenlerin tutkusu olduğu drone’ların en meşhur üreticilerinden biri olan DJI’ın kuruluşunu inceleyeceğiz.

DJI’ın sahibi kimdir?

DJI Drone Mavic 2 Pro - Hasselblad. DJI’ın kurucusu kimdir..
Hasselblad kameralı DJI Drone Mavic 2 Pro. Ürünle ilgili daga fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız: Dji Mavic 2 Pro

DJI diğer birçok teknoloji firmasına göre oldukça yeni. 2006 yılında Çin ülkesinde geliştirilip kurulduğu andan itibaren drone üretimlerine başlamıştır. Bunun yanında dünyanın pek çok ülkesine ihraç eden bu şirket; kısa sürede tanınmasını da şüphesiz ki son yılların oldukça popüler ürünlerinden biri üzerinde çalışmasına borçludur.

DJI’ın kurucusu ve kaşifi olan Frank Wang; firma olarak en büyük vizyonlarının dünyadaki her yeri drone eğlencesiyle tanıştırmak ve bu uğurda sürekli en iyisi için çalışmak olduğunu belirtmiştir.

Açılımı Da-Jiang Innovations Science and Technology Co. olan DJI; yukarıdaki şuan da en önem modeli Phantom2 başta olmak üzere pek çok farklı drone modeli, ürettiği cihazlara uygun; kameralar, yedek parçalar, aparatlar da geliştirmekte ve üretmektedir. Economist dergisinin bile gündem maddelerinden biri olmayı başaran DJI firması; drone üretiminin en önde gelen firması olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda CEO’su Frank Wang da dünyanın yeni milyarderleri arasındaki yer almaktadır.

İHA’yı Kim Buldu ?

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir