1. Anasayfa
 2. Sağlık Bilgileri

Diyetler Neden İşe Yaramaz ?

Diyetler Neden İşe Yaramaz ?
Tek taraflı diyet yaparak kesin sonuca asla ulaşamazsınız. Diyet programlarınızı mutlaka spor ve haraketli egzersizlerle taçlandırmanız gerekmektedir.
1

Diyetler Neden İşe Yaramaz: İnternette herhangi bir arama motorunu önünüze koyup arama yaptığınızdan muhtemelen her alandan ve her nitelikte diyeti bulabileceksinizdir. Diyetlerin hedefinin size bir haftada bir kaç kilo verdirmek olduğunu gördüğünüzde de hemen bu diyeti yapıp tığ gibi olmaya başlayacaksanız, ya da en azından bunları düşünmeye devam edeceksiniz. Nitekim bir çok diyet listesinin kişilerde işe yaramamasının oldukça önemli bir nedeni vardır. O da spor yapmak. Diyetler sadece tek başına yapıldıklarında hiçbir anlam ifade etmezler. Sadece diyet yaparak kilo verebilen kişilerin genellikle şansı yaver gider ve vücutları bu şekilde kilo verme açısından gelişmiştir. Fakat herkesin yapısı ve vücudu bir değildir. Eğer siz de o kesimin içerisinde yer alıyorsanız bu da demektir ki sizin de spor yapmanız şart.

Diyetler Neden İşe Yaramaz
Tek taraflı diyet yaparak kesin sonuca asla ulaşamazsınız. Diyet programlarınızı mutlaka spor ve haraketli egzersizlerle taçlandırmanız gerekmektedir.

Özellikle diyetlerinizi kardiyo hareketleri ve egzersizleri ile birlikte desteklemeniz gerekmektedir. Ne kadar sıkı bir diyet programı takip edip, bunu bir o kadar da sıkı bir kardiyo ile pekiştirirseniz kilo vermeniz de o kadar kolay olacak demektir. Diğer bir konu da diyetin bitiminde sporunda bırakılmasıdır. Eğer diyet ve spor ile kilo vermeyi başardıysanız, sadece spor yaparak da bu formunuzu korumayı başaracaksınız demektir. Bıraktığınız zaman ise bundan en fazla etkilenecek olan, yine kendi vücudunuzdur..

Diyetler Neden İşe Yaramaz ? Diyetleri Ne Faydalı Kılar ?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir