1. Anasayfa
 2. Seyahat Bilgileri

Cruise Gemisiyle Seyahat Planlamanın Etkili Yolları

Cruise Gemisiyle Seyahat Planlamanın Etkili Yolları
Cruise Gemisiyle Seyahat Planlamanın Etkili Yolları
0

Cruise Gemisiyle Seyahat Planlamanın Etkili Yolları: Bir yolculukta sizi en çok ne cezbedebilirdi; örneğin açık bir denizde parti ? Veyahut okyanusun ortasında kulaç atarak havuz sefası ? Yoksa gün batımında veya doğumunda doğanın eşsiz keyfini sürmek ? Bunların bir çoğunu denizin köründe yaşamak. Örneğin yine gecenin köründe, elinizde içeceğinizle okyanusun ortasında yıldız kayması seyreylemek.. Bu düşünceleri hayal dünyanızdan çıkarmak için yapmanız gereken en öncelikli iş, para biriktirmeye başlamanız olmalı :)

Cruise Gemisiyle Seyahat Planlamanın Etkili Yolları
Cruise Gemisiyle Seyahat Planlamanın Etkili Yolları. Photo (Fotoğraf): Serhat Bozkurt

Bir yolculuğa çıkmanın çok eğlenceli olduğuna zaten az önceki düşüncelerimizle kanaat getirdik ve bu konuda hiç bir şüphemiz kalmadı. Seçtiğiniz seyir türüne bağlı olarak, bir yolculuğa çıktığınızda su kaydırakları, mini golf, sürüş alanları ve daha fazlasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Çok keyif alacağınızı düşündüğünüz bir gemi seyahati seçmek istiyorsanız, o zaman nasıl bir gemi yolculuğu planlayacağınızı bilmeniz önemlidir. Bir gemi yolculuğuna nasıl çıkılacağını ve bir seyir planlamasına giden yolun nelerden geçtiğine gelin birlikte bakalım.

İşte gemi gezisi tatilinizi planlamanıza yardımcı olabilecek bir kılavuz:

Nereye Gitmek İstediğinizi Belirleyin:

Bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız, önce nereye gitmek istediğinizi belirlemeniz gerekecek.

Bir konum belirlemeniz ve sizi oraya götürecek bir gemi yolculuğu olup olmadığını kontrol etmeniz, öncelikli planınız olmalı. Ayrıca, yolculuğunuzu engelleyebilecek hava koşullarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Meksika gibi yerleri seçmek yılın çoğu mevsimi için doğru bir seçim olacaktır. Çünkü bu coğrafyada genelde mevsimler ılık geçer. Alaska‘yı ziyaret etmeyi seçerseniz, yılın o kadar soğuk olmayan bir zamanını seçmeniz gerekecektir. Çünkü yılın büyük bir bölümünde etkili soğukları vardır.

Avrupa’yı ziyaret etmeyi seçerseniz, hava koşulları nedeniyle yılın hangi zamanlarında orada bulunmanız gerektiğini, iyi araştırmanız gerekecektir. Gitmek için mükemmel zamanı bulduğunuzda, Avrupa gezileri gerçekten dinlenmek ve keyif almak için favori kıtalardandır.

Cruise Gemisiyle Seyahate Çıkarken Dikkat Edilecekler
Cruise Gemisiyle Seyahate Çıkarken Dikkat Edilecekler

Seyahatinize Neleri Dahil Etmek İstersiniz?

Cruise gezisi planlarken, karada mı yoksa denizde mi daha fazla zaman geçirmek istediğinize karar vermeniz gerekir. Bazı seyahatlerde, tur şirketleri tatilinizin olduğu her yerde birkaç gün geçirmenize izin verir.

Yani deniz yolculuğu haricindeki yolculuklar karada olduğundan, seyahat planlaması daha çok denizde olmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca yolculuğunuzun ne kadar süreceğini de bilmeniz gerekecek. 3 gün mü yoksa 15 gün mü geçirmek istiyorsunuz? Bu, seçtiğiniz seyir türüne bağlı olacak ve fiyatta farklılıklar gösterecektir.

Artık Bir Yolculuğu Nasıl Planlayacağınızı Biliyor musunuz ?

Bilmiyorsanız henüz yazımız bitmedi, bir kaç tiyomuz daha var :)

Bir gemi seyahati planlamak söz konusu olduğunda, bu seyahatten tam olarak ne tür bir deneyim elde etmek istediğinizi anlamanız önemlidir. Yolculuğun ne kadar sürmesini istediğinizde önem arz etmektedir. Çünkü süre uzadıkça size eğlenceli gelen şeyler belli bir zaman sonra rutine dönecektir ve gezi maliyetiniz yükselecektir.

Diğer önemli faktörlerden birisi de deniz tutmasıdır. Ne tür bir yolculuk yaparsanız yapın, yanınızda buna dair ilaç bulundurduğunuzdan mutlaka emin olun.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir