1. Anasayfa
 2. Şifalı Bitkiler

Zayıflama Çayı Evde Nasıl Yapılır?

Zayıflama Çayı Evde Nasıl Yapılır?
Nane çayının tüketilmesi halinde iştahı kapamakta önemli bir aracı olduğu söylenmektedir..
1

Zayıflama Çayı Evde Nasıl Yapılır ?

Zayıflama Çayı Evde Nasıl Yapılır: Çay herkesin çok sevdiği, birçok ülkede de sıkça tercih edilen bir üründür. Zayıflamak için de tercih edilen birçok çay bulunmaktadır, özellikle zayıflama çayları, kilo vermek ve bel çevresindeki yağlara azaltmaya oldukça yardımcı olur. Peki, bu çaylar evde nasıl yapılır? Sizin için evde yapılabilecek oldukça pratik zayıflama çayları tariflerini derledik. İşte zayıflama çayları tarifleri;

Beyaz Çay:

Beyaz Çay Zayıflatır Mı ?
Yapılan son araştırmalar, beyaz çayın yağ yakma konusunda oldukça etkili olduğunu kanıtlamıştır..

Beyaz çayda, kateşinler adı verilen bir tür polifenol bulunmaktadır. Polifenoller, vücutta antioksidan görevi gören bitki bazlı moleküllerdir. Antioksidanlar, hücreleri serbest radikal adı verilen bileşiklerin neden olduğu hasara karşı korumaktadır.

Yapılan araştırmalar, beyaz çayın içinde bulunan antioksidanın yağlanmayı da azalttığı tespit edilmiştir. Bu çay, başka bir deyişle en sağlıklı ve doğal çaylardan bir tanesidir. Yapımı da oldukça kolaydır. Beyaz çayın faydaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler: Tıkla

Malzemeler:

 • 1 poşet beyaz çay
 • 1 bardak kaynamış su

Hazırlanışı:

İlk olarak suyu kaynatın, sonrasında kaynamış suyun içine beyaz çayı ekleyin. 6- 8 dakika demleyin ve servis edin. Beyaz çay satın almak istiyorsanız: Beyaz çay al

Nane Çayı:

Nane Çayı Zayıflatır Mı ? Zayıflama Çayı Evde Nasıl Yapılır ?
Nane çayının tüketilmesi halinde iştahı kapamakta önemli bir aracı olduğu söylenmektedir..

Yapılan araştırmalarla, nane çayı tüketen kişilerin diğer insanlara göre iştahının daha fazla azaldığı görülmüş, fakat net bilgilere sahip olunamamıştır. Nane çayıyla ilgili somut ve ispatlanmış bilgilere sahip olmak için bu kaynakla ilgili daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir.

Nane çayı doğal olarak kalorisizdir ve hoş bir bitkisel aroma tadı verir. Bu nedenle herkes tarafından sevilen bir bitkidir, aynı zamanda çayı da oldukça lezzetlidir.  Yine nane kokusunun beyindeki açlık duygusunu bastıran bir reaksiyonu tetiklediği de bilinen bir gerçektir.

Malzemeler:

 • 1 bardak kaynamış su
 • 10- 12 yaprak taze nane

Hazırlanışı:

İlk olarak suyu kaynatın, sonrasında kaynamış olan suya nane yapraklarını atın. Demlenmesi için 5-10 dakika bekleyin, son olarak demlenmiş olan çayınızdan naneleri çıkartmak için süzün. Dilerseniz tatlandırmak için bal da ekleyebilirsiniz.

Buzlu Yeşil Çay Tarifi:

Buzlu Yeşil Çay Zayıflatır Mı ? Zayıflama Çayı Evde Nasıl Yapılır ?
Yeşil çayın zayıflatıcı özellikleri ve faydaları, aşağıdaki ilgili linkimizde de bulunmaktadır. Yaz aylarında yeşil çayı buzlu olarakta tüketebilirsiniz..

Yeşil çayın, yağ yakmaya ve zayıflamaya oldukça yardımcı olduğu, özellikle yapılan son araştırmalarla kanıtlanmıştır. Daha detaylı bilgi için ilgili makalemize göz atabilirsiniz: Yeşil Çayın Faydaları

Malzemeler:

 • 1 bardak kaynamış su
 • 1 poşet yeşil çay
 • Limon dilimleri

Hazırlanışı:

İlk olarak suyu kaynatın. Bir sonraki aşamada, yeşil çayı ve limon dilimlerini bardağa koyun, sonrasında demleme işlemine gerçekleştirin.  Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra 4-5 dakika demleyin ve sonrasında süzgeç ile süzün, son olarak soğuduktan sonra içine bol buz ekleyip servis edebilirsiniz.

Soda Limon Çayı:

Soda Limon Çayı
Soda Limon Çayı, yeşil çay ile hazırlandığında zayıflatıcı etkileri vardır. Yeşil çay ile bilgilere üsteki linkimizden de ulaşabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 500 ml kaynamış su
 • 2 tatlı kaşığı yeşil çay
 • Yarım limon
 • 1 şişe maden suyu

Hazırlanışı:

İlk olarak suyu kaynatın. Kaynayan yarım litre suya yeşil çayınızı atın, sonrasında 10 dakika demlenmeye bırakın. Bu işlemlerden sonra, yarım limonu içine sıkın ve kabuğu ile içine atın, son olarak maden suyunu da ekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu çayı oda sıcaklığında bekletin. Gün içerisinde, öğün aralarında içebilirsiniz. Son olarakta bal katarak ve soğuk bir şekilde tüketebilirsiniz, dolayısıyla bu işlem çayınızın tadına daha fazla lezzet katacaktır.  Düzenli olarak içerseniz, özellikle yağ yakımına çok yardımcı olacaktır.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir