1. Anasayfa
 2. Seyahat Bilgileri

Turistler için Gidilebilecek 5 Tatil Beldesi

Turistler için Gidilebilecek 5 Tatil Beldesi
Sabahın erken saatleri, öğleden sonra çok ısınan Datça'yı gezmek için mükemmel bir zamandır. Yola çıkmadan önce yöresel yemeklerin tadına bakmak, dünyaca ünlü badem ve balını denemek, sizin için unutulmaz keyiflerden sadece bazılarıdır..
0

Turistler için Gidilebilecek 5 Tatil Beldesi: Ülkemizde, özellikle yaz aylarında dünyanın pek çok ülkesinden ve şehrinden turistleri ağırladığımız, dünyaca ünlü tatil beldelerimiz ve onların efsanevi kumsalları vardır. Her biri birbirinden muhteşem olan bu tatil beldelerini ayırt etmeksizin, her sene birini gezmek şartıyla ziyaret etmenizi öneririz. Fakat bu imkan her zaman mümkün olmuyor; bazen ekonomik şartlar, bazen iş yoğunluğu ve farklı sebeplerden dolayı. Bu yüzden içlerinden birisini tercih etmeniz ve albelerinize göre tercih hakkınızı o beldeden yana kullanmanız zaruri olabiliyor. Durum böyle olunca, bizde size fikir vermesi amacıyla bir kaç tatil beldemizden oluşan özet bilgiler hazırlayalım dedik.

Turistler için Gidilebilecek 5 Tatil Beldesi

Bodrum, Muğla:

Antik dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi, günümüzde Ege Denizi kıyısındaki modern tatil beldesi olan Bodrum’da inşa edilmiştir. Kalıntıları bile kalmış olsa, tatil planına böyle bir tarihi mirası ziyaret ederek başlamak, bu ilçenin ne kadar özel olduğunu anlatmak için yeterli sebeplerden birisi aslında. Tabii ki bununla da sınırlı değil tarihi mekânlar, 15. yüzyıldan kalma Bodrum kalesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Halikarnas Tiyatrosu ve nicesi..

Bodrum denilince tabii ki o muhteşem kumsallarını ve kaliteli hizmetinden ödün vermeyen tatil köylerini unutmak mümkün mü ? Hem kumsal ve yaz sefası süreceğiniz harika tatil keyfi, hem tarihi bir geziyede zaman ayırmak, sizler için unutulmaz anılar bırakacaktır.

Halikarnas Tiyatrosu
Halikarnas Tiyatrosu ve nicesi. Tarihin ve kumsalın aynı anda tadını sürmek için Bodrum’a gelmeniz yeterli olacaktır..

Çeşme, İzmir:

Türkiye’de Çeşme denilince akla gelen ilk şey muhtemelen kalesidir. Çeşme, Yunanistan‘ın Sakız Adası‘na çok yakın bir konumdadır ve görkemli geçmişine tanıklık etmek için önemli ve restore edilmiş bir kaleye sahiptir. Hem İzmir’den hem de Sakız Adasından günübirlik gezi yapılabilen ilçe, çok gözde bir tatil beldesidir. Kaleler, görkemli geçmiş ve önemli mekânlar, bunlardan bazılarıdır. Artık “bu tarihsel döngüden arınma vakti geldi, şimdi deniz zamanı” diyorsanız Çeşme, sizi kumsallarıyla büyüleyecektir. Tavsiye edilecek kumsallara gelince; Altınkum Plajı, Ilıca Plajı, Aya Yorgi Koyu, Çark Plajı, Kocakarı Plajı, Tekke Plajı, Sığacık Plajı, Delikli Koy ve daha nicesi sayılabilir. Kumsallar haricinde, gezilecek yerler listesine Alaçatı‘yı da almayı unutmayalım..

Çeşme, İzmir. Turistler için Gidilebilecek 5 Tatil Beldesi
Çeşme, İzmir. Görüntüde izlediğiniz Ilıca Plajı, en özel plajlardan birisidir. Ayrıca kendisine çok yakın olan termal kaplıca suları, suyuna karıştığı için sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Marmaris, Muğla:

Marmaris, Akdeniz kıyısındaki en büyük liman kentlerinden ve turizm merkezlerinden biridir. Aynı zamanda Bodrum’a da çok yakın konumuyla yaz aylarında mutlaka ziyaret edilmesi gereken lokasyonlardan birisidir. Marmaris; yoğun gece hayatı, barları ve restoranları, bol alışveriş imkanları ile sizi gecesiyle gündüzüyle tatmin edecek bir potansiyele sahiptir. Bu cennet parçasında, yılda neredeyse 7 ay denizin tadını çıkarabilirsiniz. Denizden sıkılırsanız (burada pek mümkün gözükmüyor; ama yine de küçük bir ihtimal) diğer yakın şehirleri ve tatil beldelerini de keşfedebilirsiniz. Yakınlığı ve gitmekte zorluk yaşamayacağınız yerler olarak; Dalyan, Pamukkale, Bodrum veya İzmir‘i örnek gösterebiliriz.

Tabii ki Marmaris’in tarihini de unutmamak gerek. İyonlular tarafından yapılan ve sonrasında gördüğü hasar sonrasında Büyük İskender tarafından onarılan Marmaris Kalesi, görülmeye değer bir tarihsel güzelliktir..

Marmaris, Muğla
Dünyadaki en iyi ve en güzel koylara sahip Marmaris’i, görmeden “gezdim” deme..

Belek, Antalya:

Hayatta daha güzel şeylerin tadına varmak istiyorsanız; tek yapmanız gereken şey, Belek’e tatil için bilet almaktır. Göz alıcı kumsalları, müthiş golf sahaları ve kaliteden ödün vermeyen tatil köyleri ile eşsiz bir tatil beldesidir. Seçkin restoranlara da sahip olan tatil köyleri, pek çok alışveriş imkanını da içinde barındırır. 16 kilometreden uzun kumsalları, harika deniz suyu, onların arka planındaki yeşil çam ormanları ve eşsiz doğasıyla, Belek artık sizleri bekliyor. Aşağı resimdeki otelde tatil keyfi planlayabilirsiniz:  Ela Resort

Belek, Antalya. Turistler için Gidilebilecek 5 Tatil Beldesi
Eşsiz kumsalları, muhteşem golf sahaları ve başarılı tatil köyleri ile dünyanın her yerinden turistleri ağırlamaya hazır Belek ilçesi..

Datça, Muğla:

Datça, kuzeyindeki Bodrum ve Yalıkavak’la, güneyindeki Marmaris’in parıltısı ve ihtişamıyla karşılaştırıldığında görkemli ve dikkat çekici bir tatil beldesi ve oldukça eski bir kenttir. Muhteşem butik otelleri, kaplıcaları, gün geçtikçe sayısı artan harika restoran ve barları ile kaliteden ödün vermeyen bir ilçedir. Beldeyi çevreleyen sular ve koylar, sahil boyunca görülmeye değer güzelliktedir. Tatil yapmak istediğinizde; Bodrum ve Marmaris ilçelerine oranla daha ekonomik tatil imkanları sunduğunu hatırlatmakta fayda olan ilçeye, rezervasyon yaptırmak için daha fazla gecikmeyin..

Datça, Muğla
Sabahın erken saatleri, öğleden sonra çok ısınan Datça’yı gezmek için mükemmel bir zamandır. Yola çıkmadan önce yöresel yemeklerin tadına bakmak, dünyaca ünlü badem ve balını denemek, sizin için unutulmaz keyiflerden sadece bazılarıdır..

Farklı manzaralara yer veren bir resim sitesi: Manzara Resimleri

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir