1. Anasayfa
 2. Pratik Bilgiler

Tek Şiş Patik Modelleri

Tek Şiş Patik Modelleri
0

Tek şiş patik modelleri, internet üzerinde çok yüksek bir araştırılma potansiyeline sahiptir. Üstelik patik örmek de insanların sıklıkla araştırdığı konuların başında gelmektedir. Özellikle de evde sıklıkla vakit geçirmeye devam eden kişiler, özel yeteneklerini geliştirmek amacıyla örgü işine ağırlık vermektedirler. En sık görülen modellerden bir tanesi de hiç kuşkusuz patiktir. Ancak patik örmek, çok zorlu bir işlem olarak düşünülmektedir. Bunun sebebi ise; ağırlıklı olarak Patiğin yalnızca beş tane şiş kullanılarak örülüyor sanılmasındandır. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Aksine patiği tek ya da iki şişle de örmeniz imkan dahilindedir.

Tek Şiş Patik Modelleri

Tek Şişle Patik Yapımı

Tek şişle patik yapımı kulağa zor geliyor olsa da oldukça kolaydır. Patiği dümdüz ördükten sonra attığınız dikişler sayesinde; işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Tek şişle Patik örebilmek için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir;

·         Öncelikle olarak patik örmeye uygun, ip ya da yün almanız gerekecektir. Aldığınız ürünlerin rengini ise tamamen kendi zevkinize göre belirlemeniz mümkündür.

·         İp aldıktan sonra ise; öreceğiniz patiğin örneğini çıkarmanız ya da nasıl yapılacağını öğrenmeniz gereklidir.

·         Patik örneği çıkarmanızın ardından ise; mutlaka ipinize uygun bir şiş almanız gerekmektedir. Eğer uygun şişiniz varsa satın almanıza gerek yoktur.

·         Öreceğiniz şeyin planlamasını yaptıktan sonra; kaç lira olduğunu belirlememiz gerekecektir.

·         Tüm bu işlemleri tamamladıysanız; patiğinizi dikip kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Yukarıda verilen hususlara uyguladığınız takdirde, patiğinizin bittiğini görmeniz mümkün olacaktır. Ancak not düşelim ki;  ölçülere göre patik örme sürenizde öreceğinizin patiğin boyutuna göre değişiklikler olacaktır.

Tek Şiş Patik Modelleri

Tek Şişle Patik Örmek Zor Mudur?

Tek şiş ya da birden fazla şiş kullanımı ile patik örmek konusunda çok büyük farklılıklar olmadığını bilmenizde fayda vardır. Örgü örmeyi bildiğiniz ve işlemlerinizi nasıl gerçekleştirileceğinizden haberdar olduğunuz taktirde; bir veya daha fazla şişle patik örmeniz mümkün olacaktır. Ancak bu işlemleri gerçekleştirirken  ördüğünüz modeli iyi öğrenmeniz de ve planlamasını iyi yapmanız da oldukça fayda vardır. Aksi taktirde bazı yanlışlıklar yapabilir ve dilediğiniz tasarımı ortaya çıkaramayabilirsiniz.

Tek Şiş Patik Modelleri: Tek şişle patik örme videosu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir