1. Anasayfa
 2. Seyahat Bilgileri

Seyahat Ederken Para Taşımak

Seyahat Ederken Para Taşımak
Seyahat ederken para taşımak zorunda olmadığınızı unutmayın. Tek bir kredi kartı alışveriş ve tatil ihtiyaçlarınız için yeterli olacaktır. Böylelikle para ve kart çalışnması gibi problemleri de asgariye indirgemiş olursunuz..
1

Seyahat Ederken Para Taşımak: Seyahat ruhumuzu dinlendirmek için eşi bulunmaz bir rahatlama sendromudur. Öyle ki seyahat ederken bile ruhumuzu ve bedenimizi dinlendirme fırsatı buluruz. Çoğu insan seyahat etmekten büyük keyif almaktadır. Rutin hayatın stresli sürecinden çıkıp yeni yerler keşfetmek pek çok kişinin arzuladığı bir seçenektir; fakat seyahat ederkende kendimizi ve yanımızda gezdirdiğimiz eşyalarımızı koruma zarureti hissederiz. Özellikle de yurtdışı seyahatlerinde yankesiciler, dolandırıcılar, gaspçılar ve hırsızlar oldukça meşhurdur. Avını bekleyen kaplan gibi ülkeyi ziyarete gelen tursitleri gözlerine kestirirler. Peki, tatilinizin mahvolmaması için paranızı, değerli eşyalarınızı, takılarınızı nasıl taşımalısınız?

Seyahat Ederken Para Taşımak:

Seyahat Ederken Para Taşımak
Seyahat ederken para taşımak zorunda olmadığınızı unutmayın. Tek bir kredi kartı alışveriş ve tatil ihtiyaçlarınız için yeterli olacaktır. Böylelikle para ve kart çalınması gibi problemleri de asgariye indirgemiş olursunuz..

Fazlalıklardan kurtulun:

Seyahata çıkmadan önce yanınızdaki fazlalık eşyalardan ve kredi kartlarından muhakkak kurtulun. Yurtdışı kullanımına açık bir kredi kartı yeterli olacaktır. Ya da Debit (ATM kartı) alabilirsiniz. Nakit paranızı da daha güvenli olması için bu kartlara yatırarak kullanabilirsiniz. Kredi kartınızı güvenli bir yere koyduktan sonra içiniz rahat bir şekilde gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Paranızı ve kredi kartınızı birlikte taşımayın:

Olası bir hırsızlık durumunda daha fazla mağdur olmamak için paranızla kredi kartınızı aynı yerde taşımamalısınız. Örneğin nakidiniz sağ kısımda bulunan cebinizdeyse, kredi kartınızı diğer cebinizde taşımanız, zararınızı minimalize edecektir. Biriyle konuşurken ya da kalabalık ortamlarda bulunurken elinizi mutlaka cüzdanınızın üzerine koyun. Bu sayede bir yan kesicilik durumunda erken farkedebilirsiniz.

Çanta kilidi kullanın:

Nakit paranızı gizli bölmelerde taşıyın. Seyahat Ederken Para Taşımak..
Cüzdanınızı ve değerli eşyalarınızı düşmeyeceğine inandığınız bölmelere koyun veya varsa kilitli alanlara..

Uzun yolculuklarda ya da çantanızı bir bölmeye koymanız gereken durumlarda kilit hayatınızı kurtarabilir. Çantanıza bir kilit takarak içerisinden eşya çalınmasını önleyebilirsiniz.

Nakit paranızı gizli bölmelerde taşıyın:

Bu yöntem pek çok deneyimli gezgin tarafından kullanılıyor. Kimisi paralarını ve kartlarını özel bir bölümde muhafaza ederken, bazıları da ayakkabı içi gibi seçenekleri alternatifler arasında görmekte. Siz de kıyafetinizde paranızın düşmeyeceğinden emin olduğunuz bir gizli bölme yaparak güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Kredi kartlarınıza günlük limit çekimi koydurun:

Kredi kartlarınıza günlük limit çekimi koydurun
Seyahatlerinizde kredi kartlarınıza 24 saatlik yüksek olmayan limitler koydurun. Bunlar çalıntı gibi durumlarda zararınızın büyüklüğünü sınırlandıracaktır..

Kredi kartlarınızın çalınması durumunda herhangi bir işlem yapılırsa da en az zararla kurtulabilirsiniz. Koydurduğunuz limit sayesinde para çekimi veya alışveriş yapılırsa otomatik olarak sms ile bilgilendirilirsiniz.

Önemli Not: Ayrıca yanınızda içi boş ve kaliteli olmayan bir cüzdan taşımanızda, hırsızlardan ve yankesicilerden kısa süreli kurtulmak için iyi bir alternatiftir.

Seyahat ederken para taşımak. Seyahat ederken değerli eşyalarınızı korumak.. Tatilde paranızı nasıl korursunuz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir