1. Anasayfa
 2. Sağlık Bilgileri

Saç Kepeklenmesi Nasıl Önlenir ?

Saç Kepeklenmesi Nasıl Önlenir ?
Saçtaki kepek sorununu çözmek için birçok alternatif söz konusu.
0

Saçlarımız, güzelliğimizi etkili ve tesirli bir şekilde göstermemizi sağlayan unsurlardan biridir. Haliyle bakımına da özen göstermek gerekiyor. Birçoğumuz daha güzel ve daha bakımlı saçlara sahip olabilmek için farklı yöntemlere başvururuz. Zaman zaman karşılaştığımız saç sorunlarından bir tanesi ve en önemlisi de saç kepeklenmesi.

Saç Kepeklenmesi
Saçlarımız, güzelliğimizi etkili ve tesirli bir şekilde göstermemizi sağlayan unsurlardan biri.

Saçlarda oluşan kepek sorununu bilmeyenimiz yoktur. Çoğu kişi kepek sorunu ile karşı karşıya kalmıştır. Maalesef bu sorun sosyal yaşantımızdaki görüntümüzü etkileyen en önemli faktörlerden biri. Hele ki özel bir davete katılacakken kıyafetlerinizin üstünde beyaz döküntüler olması hiç hoş olmayacaktır. Kaldı ki bu problem karşıdan bakan kişilerin de dikkatini çekiyor. Hal böyle olunca da ister istemez çözümlerini aramaya başlıyorsunuz.

Saç Kepeklenmesi
Saçtaki kepek sorununu çözmek için birçok alternatif söz konusu.

Ancak kepek sorunu çözülmeyecek bir problem değil. Bununla ilgili kozmetik sektöründe her saç tipine uygun çözüm alternatifleri var. Bunlar arasında bitkisel içerikli saç şampuanları, saç kremleri, saç serumları ve saç maskeleri de var. Saç tipinize uygun ve düzenli olarak kullanacağınız bu ürünlerle kısa sürede kepeği ortadan kaldırmak mümkün.

Ayrıca bazı doğal yöntemler kullanarak saç kepeklenmesi sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Mesela ısırgan otu saçlardaki kepeği yok edici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda araştırmacılar tarafından da onay görmüştür. Bunun için kaynatılmış ısırgan otu suyunu banyo sırasında saçınıza masaj yaparak uygulayın. Daha sonra saçlarınız sarılı bir şekilde birkaç dakika bekletip, durulayın. Bu ve bunun gibi doğal yöntemlerin belirli aralıklarla uyguladıktan sonra saçlarınızın daha canlı, parlak, gür ve kepeksiz sağlıklı saçlara kavuşması mümkündür. Olumlu sonuçlar için bütün bu uygulamaları düzenli yapmanız gerekir. Eğer hassas bir saç derisine sahipseniz, uygulamadan önce mutlaka bir doktora danışmanızda yarar var.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir