1. Anasayfa
 2. Güncel Bilgiler

Kredi Kartı Neden Kapanır ?

Kredi Kartı Neden Kapanır ?
Nakit çekime kapatılan kredi kartları, borcunuzun tamamını ödemeden nakit çekime açılmazlar..
0

Kredi Kartı Neden Kapanır: Kredi kartı kullanan kişilerin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de kredi kartının kapanmasıdır. Öncelikle kullanımı sağlanan kredi kartının kapanmasına neden olan birden fazla neden olabilir. Belli başlı nedenler ise şöyledir: 90 günlük süre boyunca kart borcunun ödenmemesi durumunda 90 günün sonunda kart kullanıma kapatılmaktadır. Bunun yanı sıra kart kullanıcılarının hakkında da yasal işlem başlatılmaktadır. Bu sebeplerin yanı sıra ilgili banka aranarak da kartın kapatılma nedeni sorgulanabilir.

Kredi Kartı Neden Kapanır
Kredi kartınız kullanıma borcu ödenmediğinde kapanır..

Kapanışı Sağlanan Kredi Kartı Tekrar Açılır mı?

Kapanışı Sağlanan Kredi Kartı Tekrar Açılır mı
Kapanan kredi kartının açılması için belli bir zaman prosedürü vardır.

Kullanımı sağlanan kredi kartlarının, hangi bankaya ait olursa olsun kullanıma kapatılması durumunda tekrar açılması söz konusu olmamaktadır. Eğer kart blokesi gerçekleştirilmiş ve bu durum geçici olmuşsa, kart yeniden açılabilir. Kullanımı sağlanan kredi kartı borcu 3 ay süreyle yani 90 gün içinde ödenmezse de kartın kapatılması söz konusu olacaktır. Bu durumda da kart tekrardan kullanıma açılmaz.

Blokesi Sağlanan Kart Yeniden Nasıl Açılır?

Blokesi Sağlanan Kart Yeniden Nasıl Açılır.
İlk bankadan önce, bloke olan kartın hangi sebeple bloke olduğunu, müşteri hizmetleri aracılığıyla öğrenmeniz gerekmektedir..

Son zamanlarda kredi kartlarının kullanımı oldukça yaygın hale gelmiştir. Zaman zaman kart borçlarının zamanında ödenmemesinden kaynaklı bloke ya da kart kapanma durumu söz konusu olmaktadır. Öncelikle blokesi yapılan kartın hangi sebeple kapatıldığının önemi büyüktür. Eğer borçtan dolayı kapatıldıysa, kartın tüm borcu ödendiğinde yeniden kullanımı sağlanabilmektedir. Fakat gecikme durumu söz konusuysa, yalnızca asgari tutarı ödemek yeterli olacaktır. Tüm bunların yanı sıra kredi kartının çalınması, kayıp gibi durumlar varsa, kart blokesi yapılmaz. Kart sahibinin eski kartı tamamen kapatılır. Yeni kart talebi doğrultusunda bütün bilgiler değişir.

Nakit Çekime Kapanan Kredi Kartı Hangi Süreyle Açılır?

Nakit Çekime Kapanan Kredi Kartı Hangi Süreyle Açılır
Nakit çekime kapatılan kredi kartları, borcunuzun tamamını ödemeden nakit çekime açılmazlar..

Kredi kartı kullanıcılarının merak ettiği sorular arasında nakit çekim işlemine kapatılan kartın ne zaman açılacağıdır. Öncelikle bu işlem için kartın bütün borcunun ödenmesi önemli bir husustur. Ödemeden sonra ise ödeme banka kayıtlarına geçtiğinde nakit çekim hakkına sahip olunabilecektir. Sadece asgari tutarın ödenmesi durumunda, bankalar yalnızca alışveriş yapılmasına izin vermektedir. Bu işlemler tamamlandığında kredi kartıyla ATM üzerinden ya da POS cihazlarıyla istenildiği yerden alışveriş yapabilmek mümkündür. Kısacası bankaların kredi kartlarıyla alakalı bütün kurallarına uyum sağlandığı takdirde alışveriş sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Kredi Kartı Neden Kapanır ? Kredi Kartı Nasıl Açılır ?

Kendin yap saksı fikirleri..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir