1. Anasayfa
 2. Çeşitli Bilgiler

Kişisel Beyan Formu Nedir ? Ne işe Yarar ?

Kişisel Beyan Formu Nedir ? Ne işe Yarar ?
Kişisel Beyan Formu Nasıl Doldurulur ?
0

Kişisel Beyan Formu Nedir ?

Kişisel Beyan Formu Nedir: Son dönemlerde gündemi bir hayli meşgul eden konulardan Kişisel Beyan Formu’dur. Halkbank’ın müşterilerinden doldurmasını talep ettiği bir form türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Halkbank, Türkiye’nin en önemli kamu bankalarından birisi pozisyonundadır. Sektörde bir ilk olarak müşterilerinden en yakın banka şubesine giderek bu formu​ doldurmasını talep etmiştir. Formun doldurulması halinde Maliye Bakanlığı tarafından işlem başlatılacağı ifade edildiğinden birçok banka müşterisi Kişisel Beyan Formunun ne olduğu hakkında araştırmalarda bulunmaktadır.

Kişisel Beyan Formu Nedir ?
Kişisel Beyan Formu Nedir ?

Kişisel Beyan Formu uluslararası sözleşmeler gereğince bankalar ile müşterilerinin en güncel bilgiler ile çalışması gerektiğinden doldurulması gereken bir formdur. Bu sözleşmeler doğrultusunda her banka gibi Halkbank`ta müşterilerinin bilgilerini güncellemeleri için bu formu doldurmasını talep etmiştir. Daha sonrasında diğer özel bankalar da müşterilerinden böyle bir talepte bulunmuştur.

Kişisel Beyan Formu Ne İşe Yarar ?

Bu beyan formunun ne işe yaradığı, bu formu kimlerin, nasıl doldurması gerektiği hemen hemen her banka müşterisinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Kişisel Beyan Formunun işlevi bankaların müşterilerine ait güncel bilgileri edinmesini sağlamaktır. Bu form sayesinde banka ve finans kuruluşları uluslararası yasaların gereklilikleri saptanmaktadır. Aynı zamanda banka ile müşterilerinin arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini ve daha sağlıklı ilişkiler yürütülmesini sağlamaktadır. Bu beyan formu sayesinde her müşterinin en son kullandığı iletişim bilgilerine erişim sağlanmaktadır. Bunun yanında herhangi bir soruna mahal vermeden iletişim kurulmaktadır.

Kişisel Beyan Formu Nasıl Doldurulur?

"<yoastmark

Bu formu doldurmak için kişinin çalıştığı bankanın herhangi bir şubesine müracaat etmesi gerekmektedir. Genellikle banka tarafından mesaj ile bilgilendirilen müşterilerin doldurması gereken bir formdur. Sanılanın aksine herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Yalnızca iletişim bilgileri, adres, çalışma ve sigorta durumu gibi bazı bilgilerin güncellemesi sağlanmaktadır. Bir nevi zorunlu bir form olarak da değerlendirebilmektedir. Kişisel Beyan Formu, uluslararası yasaların bu alanda gerekliliklerini yerine getirebilmeyi amaçşar. Hem bankanın hem de müşterisinin çıkarlarını korumayı amaçlamaktadır. Dolayısıyla kendisine bankası tarafından böyle bir bildirimde bulunulan müşterilerin mutlaka kısa sürede banka şubesine giderek formu eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir