1. Anasayfa
 2. Sağlık Bilgileri

İngiliz Diyeti Nedir ? İngiliz Diyeti Nasıl Uygulanır?

İngiliz Diyeti Nedir ? İngiliz Diyeti Nasıl Uygulanır?
İngiliz Diyeti Nedir ?
0

İngiliz Diyeti Nedir ?

İngiliz Diyeti Nedir: İngiltere Diyeti olarak adlandırılan bu tarif İngiliz diyetisyenler tarafından ortaya konularak 3 günde 5 kilo verebilmeyi vaat etmiştir. Diyete başlamak isteyenlerin, başlamadan önce 2 gün boyunca yalnızca sıvı tüketerek vücutlarını temizlemesi gerekiyor. Burada amaç detoks yöntemi ile toksinleri yok etmek ve metabolizmayı diyete uygun hale getirmektir. Genellikle süt, ayran veya su ile bu detoksun uygulanması tavsiye ediliyor. Sıvı tüketim miktarı ise maksimum 2 lt olarak belirlenmiştir.

Detoks uygulandıktan hemen sonra diyete başlanabilmektedir. Tarif edilen diyetin uygulanma süresi en fazla 3 haftadır ve 6 ayda bir olarak tekrarlanabilir. Klasik diyet tariflerine benzer olarak bu süreçte de 3 beyazdan uzak durulması önemle vurgulanıyor. Çoğumuzun bildiği ancak hatırlatmakta zarar olmayacak 3 beyaz içeren besinlerden birkaç örnek vermek gerekirse;

 • İçerisine un katılarak yapılan ürünler
 • Hamur işi
 • Şeker
 • Tuz
 • Nişastadan dolayı makarna

İngiliz Diyeti Nasıl Uygulanır ?

İngiliz Diyeti Nasıl Uygulanır ?
İngiliz Diyeti Nasıl Uygulanır ?

Burada esas olan kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Ulaşmak istediğiniz kiloyu kesinleştirmeli ve buna odaklanmalısınız! Hepimiz biliyoruz ki yaptığımız iş her ne olursa olsun dikkatimizi toplayarak odaklanmadığımız sürece başarıya ulaşmak güçleşmektedir. Tabii bunun yanı sıra kendinize inanmanız da çok önemlidir.

İngiliz diyeti, her gün bol su (en az 5 su bardak), 1 gün sebze veya meyve ve 1 gün protein tüketimini esas alan bir kürdür. Eğer su ile aranız yoksa kendinizi mutlaka buna zorlamanız gerekir. Örneğin soğuk ya da sıcak bir içecek canınız çekiyorsa bunu su içerek değerlendirebilirsiniz.

İngiliz Diyetinde Protein günlerinde Ne Tüketilmelidir ?

İngiliz Protein Diyeti
İngiliz Protein Diyeti

Kahvaltıda; 1 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim kepekli ekmek, beyaz peynir, şekersiz çay ya da şekersiz kahve tüketebilirsiniz. Şekersiz çay/kahve içmek zor olursa içlerine çok az bal damlatabilirsiniz.

Ara öğünde; ayran, süt ya da yağsız yoğurt tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğinde; bir dilim kepekli ekmek, mümkünse ev yapımı yoğurt ya da hazır yağsız yoğurt yanında ise; kırmızı et ya da tavuk tüketebilirsiniz. Haşlanmış ya da ızgara olması tavsiye edilmektedir.

İngiliz Diyetinde Sebze ve Meyve Günlerinde Ne Tüketilmelidir ?

İngiliz Diyetinde Sebze ve Meyve
İngiliz Diyetinde Sebze ve Meyve

Kahvaltıda; mevsimine göre elma, mandalina, portakal, ananas, avokado, kivi gibi meyveler tüketebilirsiniz. Adet olarak 2’şer tane olması tavsiye edilmektedir.

Ara öğünde; istediğiniz kadar bol yeşillik ve meyve tüketebilirsiniz. Lahana, brokoli, karnabahar, taze fasulye, pancar, havuç vb.

Akşam yemeğinde; haşlanarak yapılmış sebze yemeği, çeşitli sebzelerden oluşmuş çorba ya da salata tüketebilirsiniz.

İngiliz Diyeti uygulanırken kesinlikle yağ, tuz ve tatlı türü şeyler kullanılmayacaktır. Ayrıca patates sebze ürünü olarak belirtilsede içerisinde şeker olduğu için tüketilmemesi gerekmektedir.

Bu diyeti düzenli bir şekilde uygulayan herkesin 3 hafta da hedeflediği kiloya ulaştığı diyetisyenler ve kullanıcılar tarafından iddia edilmektedir.

Windows 10’da Eski Fotoğraf Görüntüleyicisine Dönmek

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir