1. Anasayfa
 2. Öneriler

En İyi Aamir Khan Filmleri

En İyi Aamir Khan Filmleri
3 Idiots (2009)
0

En İyi Aamir Khan Filmleri: Uğraştığımız, bugüne kadar yapılan en iyi izlenmesi gereken Aamir Khan filmleri önerileri listesinde, dünyanın en fazla seyredilen, en popüler, en ünlü ve en iyi Amir Khan filmlerini IMBD puanlarını da baz alarak sıraladık. Her kategorideki Aamir Khan filmlerine yer vermeye çalıştığımız bu devasa film önerileri listesinde, en çok izlenen unutulmaz klasik kült Aamir Khan Bollywood filmleri, isimleri ve en son çıkan yeni Aamir Khan Hint filmleri önerilerini ve konularını bulacaksınız.

Bilginvarmı editör ekibimizin çok uzun uğraşlar sonucunda sizler için hazırladığı bu izlenmesi gereken en iyi eski ve yeni Aamir Khan filmleri/filmi listesinde IMDB sıralamasına göre en iyi 20 Aamir Khan filmi yer alıyor. Bunlardan bazılarını izlediğinize emin olsak bile, eğlence ihtiyacınızı karşılayacak filmler bulacağınıza eminiz. İşte IMBD puanı en yüksek olan ve ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, kendisinin yönetmen veya oyuncu olarak oynadığı en iyi ve güzel tüm Aamir Khan filmleri.

20. Thugs of Hindostan “Hindistan Eşkiyaları” (4.1 2018)

Fragman IMDb: 4.1

Thugs of Hindostan “Hindistan Eşkiyaları” (2018)
Thugs of Hindostan “Hindistan Eşkiyaları” (2018)

İzlenmesi gereken en iyi Aamir Khan filmleri listemize, Thugs of Hindostan ile başlıyoruz. 1700’lü yılların sonlarında Hint yarımadası bölgelerinin Hindutan ya da Hindostan olarak bilindiği yıllarda, bir İngiliz-Doğu Hindistan işbirliği söz konusudur. Gittikçe genişleyen ve Hindistan’ın büyük bir kısmını yöneten  İngiliz Doğu Hindistan ortaklığı zamanla aşılamayacak düzeye gelmiştir. Herkes bu durumdan memnun değildir ve aynı zamanda bazıları rahatsız olmaya başlamıştır bile. Khudabaksh Azaad isimli bir haydut liderliğinde faaliyet sürdüren bir grup, Hindistan’ı İngilizlerden kurtarmak ve ayrıca buranın özgürlüğünü kazanması için bir mücadeleye girişirler.

Tür: Aksiyon, Bollywood

Yönetmen: Vijay Krishna Acharya

Oyuncular: Amitabh Bachchan, Aamir Khan, Katrina Kaif

19. Dhoom (5.4 2013)

Fragman IMDb: 5.4

Dhoom (2013), En İyi Aamir Khan Filmleri..
Dhoom (2013)

Aamir Khan’ın en iyi aksiyon filmlerinden olan Dhoom’da ciddi bir suç zinciri ve dalgası, Hindistan’ın Mumbai kentini kaos alanına çevirmiştir. Kabir, kısacası soygun yapan bir motor çetesinin liderliğini üstlenmektedir. Paravan iş olarak da pizzacılık mesleğini sürdürmektedir. Polis bulundukları yeri bulmakta zorlanırken, konuyla alakadar olması için en iyi dedektiflerinden birisi olan Jai Dixit’i görevlendirir. Ona yardımcı olması için de motorsikletlerle arası iyi olan Ali’yle ortak çalışma yürütürler. Beraber çalışarak Hindistan’ı ele geçiren bu suç çetesini çökertmeye çalışırlar.

Tür: Aksiyon, Bollywood

Yönetmen: Sanjay Gadhvi

Oyuncular: Abdhishek Bachchan, Uday Chopra

18. Mangal Pandey: The Rising (6.6 2005)

Fragman IMDb: 6.6

Mangal Pandey, The Rising (2005)
Mangal Pandey, The Rising (2005)

Aamir Khan’ın Hint Duygusal Biyografi Filmleri arasında olan Mangal Pandey: Mangal Pandey, 1857’li yıllarda İngiliz Doğu Hindistan’ın bir şirketine bağlı olan Sepoy adı verilen yüz bin civarı Hint askerlerinden biridir. Mangal Pandey, İngiliz askerlerden William Gordon ile iyi bir dostluk kurar. Ancak İngilizlerin temin ettiği yeni askeri mühimmat, inek ve domuz yağı gibi malzemeler de kullanılarak yapılır. Haliyle bu da Hindu ve Müslüman olan insanlar adına sorun teşkil etmektedir. Mühimmatın ağızla açılması bir kural olduğundan ötürü, kısacası kimse domuz yağının kendi ağzına bulaşmasını istemez. İngiliz subay, mühimmatta katiyen domuz yağı olmadığını söylediğinde ise Mangal subaya güvenmeyi tercih eder ve kapağı kendisi açar.

Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Ketan Mehta

Oyuncular: Aamir Khan, Toby Stephens, Ameesha Patel

17. Dhobi Ghat (7.0 2011)

Fragman IMDb: 7.0

Dhobi Ghat (2011)
Dhobi Ghat (2011)

Mumbai şehrinde oldukça farklı yaşam ve geçmişlere sahip olan, şans eseri hayatları birleşen 4 kişinin yaşadıklarının anlatıldığı filmde; Arun yalnız bir ressam, Shai, bankacı ve işini seven bir fotoğrafçı, Munna, oyuncu olma hayali kuran bir çamaşırcı, Yasmin ise, yeni evlenmiş olan kardeşinin videolarını çeken bir kadındır.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Kiran Rao

Oyuncular: Aamir Khan, Prateik Babbar, Monica Dogra

16. Fanaa (7.2 2006)

Fragman IMDb: 7.2

Fanaa (2006), En İyi Aamir Khan Filmleri..
Fanaa (2006)

Zooni, çok güzel bir kızdır, ancak görme engellidir ve bir gün Delhi’de tur rehberi olan Rehan’a aşık olur. Arkadaşları Rehan ile ilgili Zooni’yi şiddetle uyarır, ancak o çevresindeki kimsenin dediğini umursamaz. İkilinin arasındaki ilişki zamanla aşka dönüşmüştür ve genç kız, Rehan’ın da sayesinde bambaşka bir hayata sahip olur. Zooni, her şeyin yolunda ve oldukça iyi ilerlediğini düşünse de Rehan ondan büyük bir sırrı saklıyordur.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Kunal Kohli

Oyuncular: Aamir Khan, Kajol Devgn

15. Talaash: The Answer Lies Within “Yalan Çemberi” (7.2 2012)

Fragman IMDb: 7.2

Talaash, The Answer Lies Within “Yalan Çemberi” (2012)
Talaash, The Answer Lies Within “Yalan Çemberi” (2012)

Polis müfettiş memurluğu olarak görev yapan Surjan’ın oğlu Karen, bir kaza sonrasında hayatını kaybeder ve sonrasında eşi ile evliliklerinde bazı sorunlar ortaya çıkar. Bu esnada Bollywood yıldızı olan Arman Kapoor’da şüphe uyandıran bir trafik kazasında ölür ve Surjan Singh bu kazanın aydınlatılması için görevlendirilir. Hayat kadını olan Simran, gerçeklerin ortaya çıkmasına yardım edecektir.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Reema Kagti

Oyuncular: Aamir Khan, Kareena Kapoor, Nawazuddin Siddiqui

14. Ghajini (7.3 2008)

Fragman IMDb: 7.3

Ghajini (2008), En İyi Aamir Khan Filmleri..
Ghajini (2008)

Sanjay Singhania, Hindistan’daki en varlıklı iş insanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Nişanlısı Kalpana ile harika bir ilişkisi vardır. Bunun yanında kısa zamanda evlenme hayalleri kurarken çift bir suikast girişimine mahruz kalır. Mafya lideri olan Ghajini, Sanjay Singhania’nın gözünün önünde Kalpana’yı öldürür ve Saldırı esnasında başına darbe alan Sanjay ise hafıza kaybı yaşar. Her 15 dakikada hafızası sıfırlanmaktadır. Gajini’yi bularak intikamını almayı kendine hedef seçen Sanjay, özellikle olanları unutmamak için birçok şeyi vücuduna ve not defterlerine kaydeder. Bütün bu yaptıkları intikamını almasını sağlayabilecek midir?

Tür: Gerilim, Bollywood

Yönetmen: A.R. Murugados

Oyuncular: Aamir Khan, Jiah Khan, Pradeep Rawat

13. Hum Hain Pyar Ke (7.4 1993)

IMDb: 7.4

Hum Hain Pyar Ke (1993)
Hum Hain Pyar Ke (1993)

Ölen kardeşinin çocukları ve ailesi için borçları ödemek için çabalayan Rahul, Malhotra Vaijayanti’ye aşık olsa da, gelgelelim Vaijayanti ailesi tarafından başkasıyla evlendirilmek üzeredir. Vaijayanti, biçare bir halde evden kaçmaya karar verir. Rahul ve Vaijayanti’nin ilişkisini öğrenen zengin kızı Maya ise Rahul’u elde etmek için önlerine çıkmıştır. Bakalım Rahul ve Vaijayanti, önlerindeki tüm engelleri aşabilecek mi?

Tür: Aile, Dram

Yönetmen: Mahesh Bhatt

Oyuncular: Aamir Khan, Kunal Khemu, Master Sharokh

12. Rangeela (7.5 1995)

Fragman IMDb: 7.5

Rangeela (1995)
Rangeela (1995)

Dram ve komikliği bir arada yaşatan Aamir Khan komedi filmlerinden olan Rangeela filminde, Munna yetimdir ve kısacası geçimini korsan sinema biletleri satarak sağlamaktadır. Mili ise yakın bir dostudur. Fakat zamanın ilerlemesiyle birlikte bu birliktelik ve yakınlık Munna’nın Mili’ye aşık olması ile sonuçlanır. Mili, oyuncu olma hayalleri kurmaktadır, bu isteğini her zaman dile getirmektedir. Bir gün dans ederken fark edilen Mili, özellikle bir ünlünün onu fark etmesiyle birlikte hayallerine bir adım yaklaşacaktır.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Ram Gopal Varma

Oyuncular: Aamir Khan, Urmila Matondkar, Jackie Shroff

11. Earth “Toprak” (7.7 1998)

Fragman IMDb: 7.7

Earth (1998), En İyi Aamir Khan Filmleri..
Earth (1998)

Element Üçlemesinin ikinci filmi olarak ekranlara gelen Toprak, kısacası 1947 yılında geçmektedir. Hindistan ve Pakistan’ın ayrılışının sonrasında ortaya çıkan kanlı olayları çocuk felci geçiren Lenny ismindeki küçük bir kızın gözünden işliyor.

Tür: Dram

Yönetmen: Deepa Mehta

Oyuncular: Aamir Khan, Rahul Khanna, Gulshan Grover

10. Secret Superstar (7.9 2017)

Fragman IMDb: 7.9

Secret Superstar (2017)
Secret Superstar (2017)

Insu genç bir kızdır ve özellikle tek hayali bir gün şarkıcı olabilmektir. Bir gün babası gitarını bulup kırdığında tüm umutlarının suya düştüğünü düşünmeye başlayacaktır; ta ki Shakti Kumar adındaki ünlü müzik yapım şirketi sahibiyle tanışana kadar. Insu, sesini tüm dünyanın duymasını ve özellikle hayallerine yaklaşmasını sağlayacak bir kariyer yolculuğuna çıkmaya karar verir.

Tür: Macera, Bollywood

Yönetmen: Advait Chandan

Oyuncular: Zaira Wasim, Aamir Khan, Meher Vij

thumbnail
Önerilen Yazı
İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık

İlişkinize Zarar Verebilecek 10 Masum Alışkanlık

9. PK “Peekay” (8.1 2014)

Fragman IMDb: 8.1

PK “Peekay” (2014), En İyi Aamir Khan Filmleri..
PK “Peekay” (2014)

En iyi ve en sevilen Aamir Khan filmlerinden biri olan PK (Peekay), kısacası farklı bir gezegenden gelen bir yabancının tanrı arayışını konu alıyor. Bir yabancı olarak şehir şehir gezinen P.K, hiçbir insanın sormadığı basit sorular sorar ve bunlara cevap arar. Film, Peekay’ın gerçek tanrıyı aramasını işlerken aynı zamanda izleyicileri karakterler üzerinde felsefik bir yolculuğa çıkarır.

Tür: Bilimkurgu, Bollywood

Yönetmen: Rajkumar Hirani

Oyuncular: Aamir Khan, Anushka Sharma, Sanjay Dutt

8. Dil Chahta Hai “Kalbin Arzusu” (8.1 2001)

Fragman IMDb: 8.1

Dil Chahta Hai (2001)
Dil Chahta Hai (2001)

Akash, Sameer ve Siddharth üç yakın arkadaştır ve üçlü çocukluklarından bu yana birliktedir. Bu üç arkadaşın karakterleri ve aynı zamanda aşka olan bakışları birbirlerinden tamamen farklıdır. Sameer şıpsevdidir ve her gördüğü kıza aşık olur, Akash aşka inanmayıp yalnızca çapkınlık peşinde koşmaktadır. Siddharth ise hislerini genelde içine atar ve bu konuları kimseyle konuşmaz.

Tür: Dram

Yönetmen: Farhan Akhtar

Oyuncular: Aamir Khan, Saif Ali Khan, Akshaye

7. Lagaan “Bir Zamanlar Hindistan’da (8.1 2001)

Fragman IMDb: 8.1

Lagaan - (2001), En İyi Aamir Khan Filmleri..
Lagaan (2001)

Lagaan, en ünlü Aamir Khan’ın filmlerinden biridir. Filmde Hindistan’ın Champaner şehrinde oldukça kurak bir dönem yaşanmaktadır. Köylüler bir araya gelir. Toprak sahiplerinden alınan Lagaan adlı vergilerin bir süreliğine durdurulmasını ister, çünkü ellerinde vergi olarak verecek hiçbir şeyleri kalmamıştır. Fakat İngiliz yerel yöneticiler, halkın bu isteğini bir koşula dayandırarak kabul ederler. Lagaan vergisinin kaldırılması için, köylülerin İngilizleri bir kriket maçında yenmesi gerekmektedir. Asıl sorun ise köyde kriket oynamayı bilen kimsenin olmamasıdır. Aynı zamanda köy halkından Bhuvan adındaki genç ve cesur bir delikanlı, İngilizlere meydan okur ve bunu kabul eder.

Tür: Dramatik Komedi

Yönetmen: Ashutosh Gowariker

Oyuncular: Ragdubir Yadav, Aamir Khan, Paul Blackthorne

6. Rang de Basanti “Sarıya Boya” (8.2 2006)

Fragman IMDb: 8.2

Rang de Basanti (2006)
Rang de Basanti (2006)

Genç bir İngiliz kadın, büyükbabasının 1920’li yıllarda Hindistan‘ın özgürlüğü ile ilgili yazdığı günlükle ilgili bir belgesel çekmek amacıyla Hindistan’a gider. Hindistan’da kendisine yardımcı olan Hintli bir genç kız olan Sonia ile birlikte belgesel filmde oynaması gereken oyuncuları aramaya koyulurlar. Kültüründen uzaklaşmış adaylar arasından idare eder bir grup ortaya çıkarılır. Bu grup, özellikle belgeselin çekimi ilerledikçe konuyu kavrar, benimser ve haliyle bilinçlenmeye başlar.

Tür: Tarih, Dram

Yönetmen: Rakeysh Omprakash Mehra

Oyuncular: Siddhart, Atul Kulkarni, Kunal Kapoor

5. Jo Jeeta Wohi Sikandar (8.2 1992)

Fragman IMDb: 8.2

Jo Jeeta Wohi Sikandar (1992)
Jo Jeeta Wohi Sikandar (1992)

En sevilen Aamir Khan Hint filmlerinden biri olan Jo Jeeta Wohi Sikandar’da sıradan bir okulun öğrencisi olan Sanjay ve abisi zengin olma hayalleri kurmaktadır. Okullar arasında düzenlenen bisiklet yarışına abisiyle birlikte başvuran Sanjay, bununla birlikte yarışma içerisinde üst üste kupa kaldıran zengin bir ailenin çocuğuyla yarışmak zorundadır. Fakir ile zengin arası ciddi ayrımlar bulunan bu yerde abi ile kardeş yarışı kazanabilecekler mi?

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Mansoor Khan

Oyuncular: Aamir Khan, Ayesha Jhulka, Pooja Bedi

4. Andaz Apna Apna (8.2 1994)

Fragman IMDb: 8.2

Andaz Apna Apna (1994)
Andaz Apna Apna (1994)

Akılları genelde havada olan hayalperest iki arkadaş olan Aamir ve Salman, gazetede Raveena adındaki ünlü bir zengin kızının, biriyle evlenmek için Hindistan’a geldiğini okurlar. Kızı tavlamak amacıyla evine gitme kararı alırlar.

Tür: Komedi, Bollywood

Yönetmen: Rajkumar Santoshi

Oyuncular: Aamir Khan, Karisma Kapoor, Raveena Tondor

3. Dangal (8.4 2016)

Fragman IMDb: 8.4

Dangal (2016)
Dangal (2016)

Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın yaşadıkları çevresinde ilerliyor. Mahavir Singh Phogat, güreş hayranıdır ve kısacası bu sporu çok sever. İki küçük kızına güreş öğretme kararı alır. İki kızı olan Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından itibaren güreş öğrenerek büyürler. Özellikle ergenlik dönemlerine geldiklerinde her ikisi de usta birer güreşçi olmuştur. Geeta Phogat, 2010’da düzenlenen Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanarak, güreş dalında ödül kazanan ilk kadın olurken, bunun yanında kardeşi kardeşi Babita ise gümüş madalya sahibi olmuştur.

Tür: Biyografik

Yönetmen: Niteshi Tiwari

Oyuncular: Fatima Sana Shaikh, Aamir Khan, Sakshi Tanwar

2. 3 Idiots “3 Aptal” (8.4 2009)

Fragman IMDb: 8.4

3 Idiots (2009), En İyi Aamir Khan Filmleri..
3 Idiots (2009)

En iyi Aamir Khan ve Kareena Kapoor filmlerinden olan ve özellikle listemize ikinci sıradan giren 3 Aptal filminde Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi, Hindistan’ın en bilinen okullarından birinde mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrenci olarak karşımıza çıkmaktadır. Raju, ailesini fakirlikten kurtarma amacı güderken, Farhan kendisinin değil ailesinin istediği bir bölümü seçmiştir. Rancho ise oldukça zekidir ve makinelere olan tutkusu nedeniyle mühendislik hayalleri kurmaktadır. Üç arkadaş ve profesörleri olan Viru arasındaki yaşananlar, bir yandan dostluk kavramını anlatırken aynı zamanda genel eğitim sistemlerine bir eleştiri getirmektedir.

Tür: Komedi, Bollywood

Yönetmen: Rahkumar Hirani

Oyuncular: Aamir Khan, Madhavan, Kareena Kapoor

1. Taare Zameen Par “Her Çocuk Özeldir” (8.4 2007)

Fragman IMDb: 8.4

Taare Zameen Par “Her Çocuk Özeldir” (2007), En İyi Aamir Khan Filmleri..
Taare Zameen Par “Her Çocuk Özeldir” (2007)

Her Çocuk Özeldir filmi, öğrenme zorlukları yaşayan bir çocuk ve onun hayatını değiştiren bir öğretmenin yaşadıklarını konu ediniyor. 8 yaşındaki Ishaan Awasthi‘ye, özellikle ailesi dahil herkes tarafından kötü gözle bakılmaktadır. Okul dersleri kötüdür, aynı zamanda arkadaşları ile de kavga etmektedir. Herkesin dışladığı minik çocuk, disipline girmesi için yatılı bir okula gönderilir. Burada da her şey aynı şekilde ilerlerken, resim öğretmeni olan Ram Shankar ile tanışması Ishaan’ın hayatını tamamen değiştirir. Her Çocuk Özeldir filmi, özellikle Aamir Khan’ın en iyi eğitim filmlerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Aamir Khan

Oyuncular: Aamir Khan, Darsheel Safary, Tisca Chopra

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir