1. Anasayfa
 2. Enteresan Bilgiler

Bir Rus Bilim İnsanı 3.5 Milyon Yıllık Bakteriyi Kendine Enjekte Etti

Bir Rus Bilim İnsanı 3.5 Milyon Yıllık Bakteriyi Kendine Enjekte Etti
Ölümsüz Bakteriler
0

Bir Rus Bilim İnsanı 3.5 Milyon Yıllık Bakteriyi Kendine Enjekte Etti: İnsanlar, antik çağlardan beri efsanelere konu olan gençlik iksirini arıyor. Böyle bir şey var mı? Veya teknik olarak var olabilir mi? Dr. Anatoli Brouchkov adlı Rus bilim insanı, bunun varlığına inanmaktadır. Kaynağının 3.5 milyon yıllık bakterilerde olduğunu düşünüyor. “Peki bakteriden nasıl faydalanmayı umuyor.” diyecek olursanız, bakterileri vücuduna enjekte ediyor. Delinin… pardon bilimcinin zoru.

Ölümsüz Bakteriler

3.5 Milyon Yıllık Bakteriyi Kendine Enjekte Etti
3.5 Milyon Yıllık Bakteriyi Kendine Enjekte Etti

Dr. Brouchkov ilk olarak 2009 yılında, Sibirya’nın Yakutsk bölgesindeki bir dağda, permafrostun derinliklerinde donan Bacillus F bakterilerini buldu. Yaptığı analizlere dayanarak bakterilerin yaklaşık 3.5 milyon yaşında olduğu kanısına vardı. Bakteriler, kısacası ilerlemiş yaşlarına rağmen hâlâ yaşıyordu.

Yaptığı gözlemlere göre Bacillus F, çevresindeki her şeyi daha uzun yaşatıyor gibi görünüyordu. Kendine enjekte etmeden önce fareler, sinekler ve birçok canlıdaki etkisine baktı. Sonuçlar öyle umut verici oldu ki, buna “yaşam iksiri” adını verdi.

Bacillus F enjekte edilen fareler daha uzun yaşıyor, meyve-sebzeler daha hızlı büyüyor ve aynı zamanda donmaya karşı dayanıklı oluyor. Düşünsenize, size enjekte ediliyor ve en soğuk havalarda bile üşümüyorsunuz. Hatta deyim yerindeyse don atlet şeklinde gezebiliyorsunuz, çok epik gerçekten. Yakutsk bölgesindeki insanların ortalamaya göre daha uzun yaşadıkları bilinen bir gerçek, belki de içtikleri su kaynaklarına Bacillus F karışmıştı.

Okapiler Hakkında Bilgi

thumbnail
Önerilen Yazı
Okapi Nedir ? Okapiler Hakkında Bilgi

Bacillus F bakterisi henüz insanlar üzerinde test edilmedi. Nasıl bir etkisi olacağını henüz kimse tahmin edemiyor. Dr. Brouchkov bu gizemli deney için kobay olmaktan endişe duymadı. “Etkilerini merak ediyorum.” dedi.

Bu düşünceyle cesurca bakterileri kendine enjekte etti. Bunun kontrol dışı yani tehlikeli bir deney olduğu ortada, ama belki de Dr. Brouchkov sonsuza dek yaşayacak, göreceğiz (gerçi mantıken göremeyeceğiz).

Dr. Brouchkov ilk izlenimlerine göre, hayatı boyunca hiç olmadığı kadar iyi hissettiğini söylüyor. 2015’te yapılan enjektenin ardından iki yıl boyunca hiç grip olmadığını söyledi. Ayrıca enerjisinin son 5 yılda çok iyi düzeyde olduğunu iddia ediyor.

Bunlar tamamen plasebo etkisi olabilmektedir veya adını bilmediğimiz farklı bir şey. Bu bakterilerin insan ömrünü uzatabildiğinden emin olmak için, şüphesiz daha fazla araştırmaya ihtiyaç var. Tabi gelecekte Dr. Brouchkov 1.000 yaşını geçerse bu olumlu bir işaret olabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir