1. Anasayfa
  2. Tıbbi Sorumluluk Reddi

Tıbbi Sorumluluk Reddi


Tıbbi Sorumluluk Reddi

Bilginvarmi.com olarak amacımız, size en alakalı ve güncel bilgileri sağlamaktır. Bilginvarmi.com olarak paylaştığımız tüm bilgilerin gerçeklere dayalı olarak doğru, kapsamlı ve güncel olduğundan emin olmak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

Tıbbi alanda paylaştığımız makalelerde amacımız, genel farkındalığı artırmak ve insanlara kapsamlı bilgi sunabilmektir. Ancak bu makaleler, lisanslı bir sağlık mesleği mensubunun bilgi ve uzmanlığının yerine kesinlikle kullanılmamalıdır.

Herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza veya başka bir sağlık kuruluna veya uzmanına danışmalısınız. Makalelerimizde geçen olası tüm kullanımlar, talimatlar, önlemler, uyarılar, ilaç etkileşimleri, alerjik reaksiyonlar, semptomlar, yan etkiler, dozajlar ve verilen tüm bilgiler değişiklik gösterebilir. Yayınladığımız makalelerimizde yer alan bilgiler, olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları, yan etkileri veya gerekli bilgileri kapsamayabilir.

Belirli bir ilaç veya hastalık için uyarıların veya diğer bilgilerin bulunmaması, hastalık, semptom, sorun, ilaç veya ilaç kombinasyonunun tüm hastalar veya tüm spesifik kullanımlar için güvenli, etkili veya uygun olduğunu göstermez. İlaç kullanmadan önce veya kullanırken, hastalığınız hakkında bilgi alırken veya herhangi bir semptom veya rahatsızlığınız olduğu anda kesinlikle doktorunuza danışmalısınız.

Uyuşturucular, ilaçlar ve hastalıklar her kişiyi farklı şekilde etkilediğinden, paylaştığımız içeriklerin olası tüm bilgileri içerdiğini garanti edemeyiz. Bilginvarmi.com’da paylaşılan bilgiler, tıbbi tavsiye yerine geçmez.

Hastalığınızı, ilacınızı, semptomlarınızı veya yaşadığınız herhangi bir tıbbı sorun veya problemi her zaman tıbbi geçmişinizi bilen bir sağlık uzmanıyla görüşmeniz gerekir. Bilginvarmi.com’da paylaşılan bilgiler, tıbbi tavsiye yerine geçmez.

Eğer tıbbi bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız hemen uzman doktorunuzla görüşün. Eğer acil ise, 112’yi arayarak tıbbi destek talep edin.

Bilginvarmi hiçbir spesifik tıbbi bilgiyi (uyuşturucu ve yasaklı maddeler hakkındakiler de dahil olmak üzere), hekimi, ürünü, prosedürü, fikri veya diğer bilgiyi tıbbi bir tavsiye olarak sunmamaktadır. Bilginvarmi.com tarafından sunulan bilgilere başvurmak veya bunları değerlendirmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı

Bu web sitesini okurken, verilen bilgilerin, tavsiyelerin ve verilerin kullanımıyla alâkalı tüm riskleri, sadece bu bilgiyi herhangi bir şekilde uygulamaya koymanın bir sonucu nedeniyle ortaya çıkabilecek her şeyden sorumlu olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Beyanı

Bilginvarmi.com, sağlık alanındaki son gelişmeleri, analizleri, kılavuzları ve incelemeleri akademik çerçevede ziyaretçilerine sunan bir sitedir.

Bilginvarmi.com’da paylaşılan bilgiler tamamen insanlara detaylı ve kapsamlı bilgi verebilmek amacıyladır. Paylaştığımız bilgiler sonucunda gerçekleştireceğiniz eylemler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Meydana gelebilecek sonuçların sorumluluğu okura aittir. Tıbbi bir durumunuz, semptomunuz, yan etkiniz veya herhangi bir probleminiz varsa; ilaç kullanmayı veya bırakmayı düşünüyorsanız, hasta olduğunuzu veya hastalanacağınızı düşünüyorsanız derhal doktorunuza danışmalısınız. Tıbbi durumlarda kendi başınıza veya uzman hekim olmayan insanların önerileri ile hareket etmek tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu sebeplerle, Bilginvarmi.com tıbbi içeriklere dair tüm sorumlulukları reddedmektedir.