1. Anasayfa
 2. Seyahat Bilgileri

Otağtepe Fatih Korusu

Otağtepe Fatih Korusu
Otağtepe Fatih Korusu
0

Otağtepe Fatih Korusu: Eski adıyla Otağtepe Parkı, şimdi Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğal Kültür Merkezi olarak biliniyor. Mükemmel manzarası ve boğaza inen merdivenleri ile inanılmaz bir atmosfere sahiptir. Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehtiler Köprüsü’nü rahatlıkla görebilirsiniz. Bu doğal harikanın içerisinde ise bir tane bile kafe bulunmuyor. Bu da doğal güzelliğine dokunulmadığının kanıtıdır.

Otağtepe Korusu Hakkında Bilgiler

Otağtepe manzarası için gidilen muhteşem bir doğal güzelliğe sahip parktır. Yemyeşil ağaçların ve çalıların arasından gözüken Boğaz manzarasına doyasıya bakabilirsiniz. Baktıkça ruhunuzun dinlendiğini ve içinizin ferahladığını hissedebilirsiniz.

Otağtepe Fatih Korusu
Otağtepe Fatih Korusu

Koç Holding’in ve Tema Vakfı’nın katkıları sayesinde yapılmıştır. 31 Mayıs 2000 tarihinde halka açılmıştır. Park yalnız manzarası ile değil aynı zamanda bahçesinde lale, erguvan, manolya, gülibrişim, nilüfer ve gümüşi ıhlamur gibi pek çok çiçek ve ağaçla donatılmıştır.

Parkta bulunan 136 farklı bitki türü ortama elverişli hale getirilmiştir. Bölgenin ekolojik durumuna göre yapılandırılmıştır. Bölgede toplamda 15.300 farklı bitki türü bulunmaktadır. Doğa severler için farklı alanlar bulunuyor. Burada yürüyüş yapabilir, merdivenlerde fotoğraf çekilebilir, seyir terasından muhteşem İstanbul manzarasını izleyebilirsiniz.

İstanbul’un kalabalığından kurtulmak ve şehir içerisinde kafa dinlenmek istiyorsanız, Otağtepe’ye gidebilirsiniz. Eşsiz manzarada yürüyüş yapabilir çimlerde sevdiklerinizle beraber oturarak hoş vakit geçirebilirsiniz.

Otağtepe Korusu Nerede?

Otağtepe Parkı, İstanbul ilinin Beykoz ilçesinde yer alıyor. Parka şahsi aracınız ile gitmek isterseniz, ikinci köprüye bağlandığınızda sağ taraftaki Kavacık tabelasından devam ederek koruya ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile koruya gitmek isterseniz de Beşiktaş’tan deniz otobüsü ile Üsküdar’a geçebilirler. Üsküdar’dan da Beykoz’a giden herhangi bir otobüse binerseniz koruya ulaşabilirsiniz. Anadoluhisarı’nda inip parka ulaşabilirsiniz. Aracınızla gitmeyi düşünüyorsanız; aşağıdaki konum linkine tıklayabilirsiniz.

Otağtepe Korusu’na gitmek için tıklayın: Konum

 

Çeşitli kategorilerde manzara resimleri sunan bir site

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir