1. Anasayfa
 2. Seyahat Bilgileri

Interrail Konaklama Tavsiyeleri

Interrail Konaklama Tavsiyeleri
Interrail konaklama, seyahat ederken ucuz ve bedava yolculuğu tercih ettiğiniz gibi genelde aynı şekilde bedava ve ucuz yollu olur..
0

Interrail Konaklama Tavsiyeleri: Interrail Konaklama yaparken nerede kalınır? Interrail biletinde konaklama dahil mi? Ucuz nasıl konaklarım? Nerede kalma seçeneklerim var gibi sorular tüm Interrailcilerin merak ettiklerinden. Şunu söylemekte fayda var Interrail biletinize yol dışında hiçbir masrafınız dahil değildir. Ulaşım hariç tüm masraflarınızı kendiniz karşılamalısınız. Buna konaklama da dahildir. Interrail sırasında uygun bir şekilde konaklamak veya kalmak için çeşitli yöntemler bulunmakta. Hatta hatta konaklama yapmanız için oldukça keyifli ve farklı yollara başvurmanız mümkün. Kısacası seyahatinize farklı bir renk katabilirsiniz.

Interrail Konaklama Tavsiyeleri
İnterrail Nedir ? Ucuz veya ücretsiz, ikinci sınıf olarak nitelendirilen kompartımanlarda trenle seyahat etme imkanı olarak özetleyebiliriz.

Interrail Konaklama Tavsiyeleri:

Interrail Konaklama Nasıl Olur?

Interrail Konaklama Nasıl Olur ?
Interrail konaklama, seyahat ederken ucuz ve bedava yolculuğu tercih ettiğiniz gibi genelde aynı şekilde bedava ve ucuz yollu olur..

Interrail yaparken konaklama seçenekleriniz arasında birçok farklı yol bulunmakta. Örneğin hostellerde kalabilirsiniz. Bu alternatif gezginlerin en çok tercih ettiği çözümdür. Bir diğer alternatif ise kamp atmaktır. Gittiğiniz ülkelerin kamp alanlarında oldukça uygun fiyatlara ya da ücretsiz bir şekilde kamp kurabilirsiniz. Ayrıca couchsurfing ile aile yanında misafir olarak kalabilirsiniz. Bu yöntem biraz tehlikeli olabilir çünkü tanımadığınız insanların yanında yatıya kalacaksınız. Diğer bir farklı yöntem ise pansiyon ve otel gibi konaklama merkezlerinde kalmanızdır. Eğer konaklamaya para harcamak istemiyorsanız, gece trenleri ya da feribotları kullanabilirsiniz. Bu sayede hem zamandan hem de bütçeden kazanabilirsiniz. Gece yola devam ederken, gündüz ise gittiğiniz ülkeyi doyasıya gezebilirsiniz.

Macera seven ve deli dolu bir gezgin hayatı yaşamak istiyorsanız, sizler için bir diğer konaklama tavsiyesi de parklar, garlar ya da sahillerde uyumaktır. Bu kulağa çılgınca gelebilir ancak günümüzde pek çok gezgin bu yöntemi oldukça sık kullanıyor. Tek başınıza Avrupa turu yapıyorsanız bu yolu denememenizi tavsiye ederiz.

Airbnb ile oda ya da ev kiralayabilirsiniz. Tabi bunu şu şekilde yapabilirsiniz, bütçenize güveniyorsanız. Bütçeme güvenmiyorum ancak evde kalmak istiyorum derseniz de kendinize bir oda ya da ev arkadaşı bulabilirsiniz.

Interrailde Konaklama Masrafları:

Interrail için en önemli harcama ulaşımdır. Bunu hallettikten sonra ise en büyük harcama konaklamaya ayrılıyor. Interrail yaparken paranızı tasarruflu harcamanız ve ona kıymet vermeniz gerekiyor. Konaklamanızı en ucuza getirmeniz gerekiyor. Konaklama yaparken ne kadar bütçe ayırdığınız değil, ne kadar ucuza getirdiğiniz önemlidir.

Interrail Nedir? Nasıl Yapılır?

Interrail çanta hazırlama tavsiyeleri..

Ünlü mutasavvıf Mevlana’nın resimleri..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir