1. Anasayfa
 2. Seyahat Bilgileri

Düşük Bütçe İle Seyahat Etmenin Yolları

Düşük Bütçe İle Seyahat Etmenin Yolları
Ulaşımda otobüs tercihi, uçak seyahatlerine göre daha tasarruflu olabilir..
0

Düşük Bütçe İle Seyahat Etmenin Yolları: Düşük bütçe ile seyahat etmenin, ulaşım kısmını otostop ile gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki bunun için biraz cesarete sahip olmanız gerekiyor. Seyahat etmeyi çok seven biriyseniz düşük bütçe ile seyahat etmenin pek çok farklı yolu bulunuyor. Hadi gelin beraber bakalım:

Düşük Bütçe İle Seyahat Etmenin Yolları
Düşük bütçe ile seyahat etmenin yollarından birisi de, bazı fırsat sitelerinden indirim zamanlarını yakalamaktır..

Düşük Bütçe İle Seyahat Etmenin Yolları:

Konaklama:

Konaklama
Konaklama da indirimli seçenekleri görmek ve bulmak için “Trivago” gibi sitelere göz atmayı unutmayın..

Konaklama için daha az bütçe ayırabilirsiniz. Özellikle hosteller uygun fiyat avantajıyla konaklama imkanı sunarlar. Trivago, airbnb, hostelworld gibi sitelerden en ucuzdan en pahalıya sıralama yaparak otel fiyatlarına bakabilirsiniz. Eğer konaklama için para harcamak istemiyorsanız, couchsurfing ile ücretsiz yatak ve oda arkadaşı bulabilirsiniz. Tabii ne kadar güvenilir orası tartışılır.

Ulaşım:

Ulaşım. Düşük Bütçe İle Seyahat Etmenin Yolları..
Ulaşımda otobüs tercihi, uçak seyahatlerine göre daha tasarruflu olabilir..

Seyahatte ana harcamalardan birisi de ulaşımdır. Gidilecek rotaya göre ulaşıma metro, otobüs, feribot, bisiklet gibi seçenekler ekleyebilirsiniz. Uçak kampanyalarını takip ederek indirimli uçak bileti alabilirsiniz. Kredi kartı puanlarınızın indirime dönüştürüldüğü havayolu firmaları da bulunuyor. Ulaşımda en büyük indirimi erken davranarak kapabilirsiniz. Alacağınız tarihi ve zamanı ne kadar erken belirlerseniz, sizin için o kadar avantajlı olcaktır. Ayrıca otostop çekerek de ücretsiz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Seyahat Ederken Para Kazanmak:

Seyahat Ederken Para Kazanmak. Düşük Bütçe İle Seyahat Etmenin Yolları..
Seyahat ederken para kazanmanın en iyi yollarından birisi, Youtube kanalı açarak gezdiğiniz yerleri tanıtmaktan geçer..

Seyahat ederken para kazanarak gezme fırsatlarınız da bulunuyor. Gönüllü işler yaptırarak size gezme ve konaklama fırsatı sunan pek çok ülke bulunmakta. Ayrıca sokakta müzik yaparak, dans ederek de para kazanabilirsiniz.

Artıway:

İnternet üzerinden alışveriş yaparak para kazandığınız bir sistemdir Artıway. Yalnızca seyahat için değil aynı zamanda farklı alanlarda da fayda sağlıyor. Rezervasyon, araç kiralama, alışveriş gibi alanlarda indirim yakalayabilirsiniz. Alışverişinizin tutarı bu sistem sayesinde belli bir miktarda size geri dönüyor.

Seyahat Planlaması:

Seyahat Planlaması
Seyahat ederken planınızı önceden belirlemek; hem tasarruflu hareket etmenize olanak verecek hem de sizi seyahat sırasındaki kafa karışıklıklarından arındıracaktır.

Seyahat için maddi planlama yapmak yola çıkmadan önce yapılması gereken en önemli şeylerden biridir. Ayrıca seyahata çıkmadan gezi planlamanızı önceden hazırlamak, size bütçeniz konusunda yol gösterici olacaktır. Bu sayede tüm planlarınıza baktığınızda, nerelerden tasarruf etmenize gerek olduğunu görebilirsiniz. Daha ekonomik bir seyahati bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Düşük Bütçe İle Seyahat Etmenin Yolları. Ucuza Seyahat Etmenin Yolları..

Avusturya Hallstatt Manzaraları..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir