1. Anasayfa
 2. Güncel Bilgiler

Nikon D5 Tanıtıldı

Nikon D5 Tanıtıldı
0

 

Nikon D5 Tanıtıldı: Nikon yeni amiral gemisi D5’i tanıttı. D5 de en fazla öne çıkan özelliklerden birisi yüksek İSO hassasiyeti. Düşük ışık şartlarında bile almaz şartlar sunan D5, 100 ile 1002.400 standartlarıyla Nikon tarihinin en yüksek ışık hassasiyetini sunuyor. Makine ile birlikte yeni çıkan EXPEED 5 görüntü işlemcisiyle, en yüksek iso aralıklarında bile görüntü kalitesinde bozulma olmadan çekim yapabiliyorsunuz. Pisek sayısı optimizasyonu mükemmel olarak derlenmiş D5, kumlanda oranlarını ciddi derece de azaltmasının yanısıra, kırpılan görüntülerde bile kalitesini bozmuyor. Hi 5 ayarında ISO değeri 3.280.000’lere ladar çıkan makine, bugüne kadar ki en yüksek ISO değerlerine tanıklık etmenize aracılık ediyor.

D5 20,8 MP FX CMOS görüntü sensörü ve 180K piksel RGP sensörü ile karşınıza çıkıyor. Bu özellikler sizlere; hızlı spor çekimleri ve iç mekanlarda istediğiniz sonuçları elde etmeniz için olanak sağlar. Ayrıca ton geçişlerinde mükemmeliğinden ödün vermez. Aynı zamanda dokunmatik ekranı 8,0 cm (3,2 inç) 2360k-noktalı LCD ekrana sahiptir. Bu dokunmatik ekran değerleri neredeyse bir akıllı telefon hızındadır.

D5, AF sisteminde tam 153 netleme noktası ve 99 çapraz tip sensöre sahiptir. Bu yarıştan, en hareketli objelere kadar tüm durumlardaki kapsama aralığıdır. Bu aralık en yüksek hızlarda bile küçük objeleri izlemenize olanak verir. Netleme noktalarının tamamı -153- açık diyaframa sahip; f/5,6 ve üstü diyafram aralıklarındaki AF Nikkor objektiflerle uyumludur. Bu yüksek aralıklar size hızlı arka arkaya çekimlerde hiç durmadan 200 NEF (RAW) veya JPEG görüntü yakalama olanağı verir.

Nikon D5

D5, yeni bir AF ASIC (Uygulamalı Özel Entegre Devreler) sayesinde, AF’de en yüksek bilgi işlem gücünü almanızı olanak verir. Çekilen obje ne kadar hızlı olursa olsun 12 fps veya ayna kaldırarak 14 fps’ye varan çekim hızlarına çıkmanıza imkan verir.
Nikon D-SLR fotoğraf makineleri içerisinde ilk 4k/UHD filmler kaybedebilen makine olan D5, D4S’ün video konusunda açık ara önüne geçiyor. (3840×2160) 24p/25p/30p hızınd 4k videolar kaydedebiliyor. Full HD (1080p) video çekimi sırasında 50p/60p’ye varan kare hızlarında kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Manuel modda çekim yaparken; tüm video çözünürlüklerini ve kırpma modlarını; ISO 200’den Hi 5’e kadar kayıt yaptırabilir, videolarınızı hafıza kartına kayıt edebilirsiniz.

Yeni yapılandırılan XQD kart yuvası, arka arkaya çekilen 200 kareyi anında kaydetmenize imkan verir. Aynı zamanda ilk olarak D5 ile gelen USB 3.0 bağlantı noktası verileri en hızlı şekilde cihazlarınıza aktarmanıza imkan sağlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir